Wydanie nr 26 z dnia 2.07.2021 r.

Jeszcze nie koniec prowizorki na wlocie do Cieszyna

Dwa ronda więcej

Od wiosny 2017 roku na skrzyżowaniu ulic Bielskiej i Wiślańskiej w Cieszynie mamy rondo. Za niespełna rok nadarzy się okazja, żeby świętować 5-lecie tej prowizorki, mało estetycznej zresztą. Wiele wskazuje, że do tego czasu sytuacja nie zmieni się. Aczkolwiek, ostatnio pojawiła się jaskółka, a nawet dwie…

 

 


Żywioł dalej niszczy Błogocką

Woda wymyła drogę do domu

Nie dalej, jak na początku maja opisaliśmy i pokazaliśmy w „Głosie” sytuację na osuwisku przy ulicy Błogockiej w Cieszynie. Ostatnie czerwcowe ulewy nakazują nam wrócić do sprawy, która od 11 lat nie może doczekać się jakiegokolwiek rozwiązania.

 

 

 

 

 

 

 

 


Na Żeromskiego w Cieszynie

(Nie)bezpieczny plac zabaw

– Tam można sobie po prostu nogę skręcić – żali się jedna z Czytelniczek. Chodzi o plac zabaw przy ul. Żeromskiego w Cieszynie. Zamiast piasku, w tym roku pojawił się tam żwir. Na ścieżce obok wysypano kamienie.

 

 

 

 


Szkoda tego miejsca…

Komu boisko w Simoradzu?

Nie ma chętnego na zakup gminnego boiska wraz z pawilonem sportowym w Simoradzu. Trzy przetargi organizowane przez dębowiecki samorząd zakończyły się fiaskiem. Tymczasem kompleks popada w coraz większą ruinę. Powyrywane krzesełka, odpadająca elewacja i problemy z dachem – to tylko część z listy koniecznych napraw. Działacze zlikwidowanego już Ludowego Klubu Sportowego „Wyzwolenie” Simoradz, którzy przez lata zajmowali się kompleksem, są zdruzgotani.