Wydanie nr 26 z dnia 28.06.2024 r

Kobiety kobietom…

Mają już trzy lata! I choć na ich koncie nie brakuje sukcesów, wciąż mają apetyt na więcej. Mowa o ruchu „Tulimy mamy”, który spontanicznie wystartował w maju 2021 roku. A wszystko zaczęło się od dyskusji na jednym z forów o tematyce porodowej. O sytuacji młodych mam red. Katarzyna Lindert-Kuligowska rozmawia z Małgorzatą Bryl – Sikorska ze Stowarzyszenia „Tulimy mamy”.

 

 

 

 

 

 

 

 


Izraelczycy w Zebrzydowicach

Na pierwszy rzut oka nie widać piętna wojny. Trudno dostrzec dramatyczne przeżycia, traumy, bolesne wspomnienia za ciepłym uśmiechem… Jednak pamięć o nich nigdy nie zawodzi. Wytchnienia od wojennej rzeczywistości w Polsce szukała grupa 14 seniorów z Izraela. Zawitali m.in. do gminy Zebrzydowice.

 

 

 

 

 

 


Stanął na placu targowym

Od 2005 roku ratusz ma obecny wygląd. Budynek został poddany gruntownemu odrestaurowaniu na początku obecnego stulecia, a okazją ku temu był jubileusz 700-lecia miejscowości. Jego dzieje sięgają jednakże końca XIX wieku, bowiem oddano go do użytku w 1894 roku. Od początku był murowany…

 

 

 

 


Dwucyfrówka wicemistrza, derby dla mistrza

Losy tytułu mistrzowskiego w klasie A ważyły się do ostatniej kolejki. W niej korespondencyjny wyścig o wygranie ligi stoczyły ze sobą drużyny LKS-u Kończyce Małe i LKS-u Pogórze.