Wydanie nr 27 z dnia 6.07.2018

ZMARŁ BESKIDZKI NIKIFOR

Nie żyje artysta amator Jakub Gazurek. Malarz i rzeźbiarz z Istebnej Glinianego, zwany beskidzkim Nikiforem, zmarł 22 czerwca pozostawiając wyjątkowo bogaty dorobek twórczy.

 

 

 

 

 


 

 

Duży remont w Wiśle

NIE TYLKO DWORZEC

W Wiśle trwa remont dworca kolejowego znajdującego się w centrum perły Beskidów. Ale miasto chce iść dalej i szykuje się do przetargu na zagospodarowanie terenu wokół stacji. Co się zmieni w tamtym miejscu?

 

 


Cieszyn: umowa podpisana!

KLASTER KORZYŚCI

Z inicjatywy władz samorządowych Cieszyna i przy wykorzystaniu potencjału Energetyki Cieszyńskiej, powołany został do życia Cieszyński Klaster Energii. Umowa została oficjalnie podpisana podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej Cieszyna, choć przygotowania do tego kroku trwały już od dłuższego czasu.

 

 

 


STRAŻACY W RATUSZU

 

Strażacy ochotnicy z Cieszyna pojawili się ostatnio w ratuszu. Powodem było podsumowanie ostatnich działań i realizowanych projektów. Przedstawiciele poszczególnych jednostek odebrali z rąk burmistrza Cieszyna, Ryszarda Macury, podziękowania za dotychczasową aktywność oraz sprzęt przekazany przez Ministerstwo Sprawiedliwości.