Wydanie nr 28 z dnia 13.07.2018

KŁOPOTY PASAŻERÓW

W ostatni weekend czerwca, po wcześniejszym uzgodnieniu z mieszkańcami, ulica Katowicka w Cieszynie została zamknięta na remontowanym blisko dwukilometrowym odcinku, czyli od granicy z Hażlachem do rond na Pastwiskach. Tym samym miejskie autobusy linii 22 nie jeżdżą już do Hażlacha… Czy to się zmieni?


Problem jest czy go nie ma?

ŚMIECI W BRENNEJ

Czytelniczkę „Głosu” oburzyły śmieci, jakie zauważyła w Brennej na przystankach autobusowych, przy drogach i na turystycznych szlakach. Tymczasem władze miejscowości zapewniają, że „śmieciowy” problem występuje w ich gminie sporadycznie.

 

 

 

 

 


Goleszów: remont za drogi

RATUSZ MUSI POCZEKAĆ

Plany dotyczące remontu przedwojennego ratusza w Goleszowie spaliły na panewce. Gminie nie udało się pozyskać funduszy zewnętrznych ani wysupłać złotówek z własnych rezerw. Remont okazał się zbyt drogi. A przyszłym roku jesienią budynkowi stuknie 90 lat…

 

 


PENSJE POD NÓŻ (cd.)

Pensje burmistrzów i wójtów za lipiec powinny być niższe o 20 proc. To zmiana wprowadzona majowym rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych. Powinna – nie znaczy że musi, czego potwierdzeniem są różne stanowiska gminnych samorządów w tej kontrowersyjnej, jak się okazuje, sprawie.


GÓRY ŚMIECI I… PROBLEMÓW

Pożary wysypisk śmieci, które w ostatnim czasie miały miejsce w różnych regionach kraju, w tym także w okolicach Jastrzębia-Zdroju, postawiły na nogi strażaków i policję. Sytuacja ta wzbudziła zaniepokojenie również wśród mieszkańców powiatu cieszyńskiego. W tej sprawie interpelację złożył także jeden z powiatowych radnych.