Wydanie nr 28 z dnia 15.07.2022 r.

Nie ma czym wspierać

To miejsce otwarte jest na wsparcie uchodźców wojennych z Ukrainy, ale nie ma już czym wspierać. Powiatowy Punkt Darów w Cieszynie przy ul. Granicznej 79 na tę chwilę potrzebuje praktycznie już wszystkiego…

 

 

 


Przybyło milionerów stela

Rok 2021 przyniósł wzrost liczby milionerów w województwie śląskim. Ta tendencja dotyczy też powiatu cieszyńskiego. W zeznaniach podatkowych za 2021 r. przychód przekraczający 1 mln zł wykazało 4232 mieszkańców województwa. To o 428 osób więcej niż w rozliczeniach podatkowych za 2020 r. oraz 760 więcej niż w PIT za 2019 r. Najwięcej milionerów mieszka w okolicach Częstochowy, Bielska-Białej oraz Katowic.


Z dziejów beskidzkich schronisk

Ropiczka dała początek

Zanim otwarto schronisko turystyczne na Stożku, które akurat świętuje swoje 100-lecie, oraz schronisko na Równicy (tutaj setka stuknie w przyszłym roku), amatorom górskich wypraw służyło już schronisko turystyczne na Ropiczce. Ten drewniany obiekt był pierwszym polskim schroniskiem przed podziałem Śląska Cieszyńskiego.

 

 


Otwarte drzwi dla wszystkich

Stowarzyszenie „Pomocna Dłoń Blisko Ciebie”, zajmujące się doraźną pomocą osobom starszym, niepełnosprawnym i ich rodzinom, ma nową siedzibę. Uroczystości związane z otwarciem zaadaptowanych pomieszczeń na ul. Górny Rynek 12 w Cieszynie odbyły się na początku lipca.