Wydanie nr 29 z dnia 24.07.2020 r.

W urzędzie bądź… cierpliwy

Osiem dni czekania na termin, aby złożyć dokumenty do wydania dowodu osobistego w Urzędzie Miejskim w Cieszynie. Dwa tygodnie, aby wymienić prawo jazdy w Starostwie Powiatowym w Cieszynie. I niemal półtora miesiąca, aby zarejestrować auto! Dziś załatwienie urzędowej sprawy wymaga sporych pokładów cierpliwości. Koronawirus wywrócił bowiem do góry nogami organizację pracy większości magistratów w regionie.


Ulica Szersznika deptakiem?

Nowy ogródek przy lokalu gastronomicznym urządzono niedawno na ulicy Szersznika w Cieszynie. Ten pomysł nie przypadł do gustu taksówkarzom, którzy blisko rynku mają swój postój. – Nie dość, że mamy mało klientów z powodu koronawirusa, to jeszcze zabierają nam jedne z najlepszych miejsc w mieście – narzekali niektórzy z nich w rozmowach z reporterem „Głosu”. Zapytaliśmy w ratuszu: czym ten krok został podyktowany?

 


Nie witam się uściskiem dłoni

Coraz więcej przypadków ozdrowień, a przy tym mniejsza liczba przypadków zakażeń na koronawirusa daje mieszkańcom Śląska Cieszyńskiego nadzieję na powrót do normalnego życia i poczucie bezpieczeństwa. Epidemia się jednak nie skończyła. Czteromiesięczna walka z Covid-19 okupiona jest strachem, ogromem pracy służb medycznych i łzami wielu rodzin. O tym, czy i czego nauczył nas koronawirus, mówi Katarzynie Lindert-Kuligowskiej Jan Kawulok, dyrektor Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego, i zarazem przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego.

 


Pacjenci muszą mieć końskie zdrowie!

Osoby chcące oddać krew do badań w Szpitalu Śląskim Cieszynie muszą uzbroić się w cierpliwość. Punkt pobrań wciąż bowiem funkcjonuje w ograniczony sposób. Zgłaszać się można jedynie dwa dni w tygodniu, w czwartki i piątki, w godzinach od 8.00 do 11.00. Pacjentom nastręcza to wielu problemów.