Wydanie nr 3 z dnia 19.01.2018

Ponad milion na cieszyński SOR

NOWOCZEŚNIEJ W SZPITALU

Prawie 1,4 mln zł wydanych zostanie na modernizację i doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Śląskiego w Cieszynie. Inwestycja zostanie w dużej części dofinansowana przez Ministerstwo Zdrowia. W planie są m.in. prace remontowe związane z wymianą opraw oświetleniowych na LED-owe i montaż urządzeń regulujących temperaturę w pomieszczeniach.


Cieszyn: grube miliony na sport

STADION JAK Z MARZEŃ

To będzie obiekt z prawdziwego zdarzenia. W Cieszynie rusza modernizacja stadionu przy alei Jana Łyska. Miasto kończy projektowanie areny sportowych zmagań i szykuje się do ogłoszenia przetargu na jej wykonanie. Inwestycja pochłonie ponad 7 mln zł. Jeśli się uda, część tych pieniędzy wyłoży Ministerstwo Sportu i Turystyki. 


ZŁOM STRASZY

Rozebrano ją pod koniec 2016 roku, ale do tej pory nie uprzątnięto z terenu dworca PKP w Skoczowie. Mowa o kładce dla pieszych, która przez dziesięciolecia była przerzucona nad torami, łącząc dwie części miasta. Z powodu złego stanu przejście było jednak przez ostatnie lata zamknięte, a dziś… straszy podróżnych. Dlaczego do tej pory nie znalazł się chętny do zezłomowania kładki?

 


Wielka przygoda w stolicy

PATROL Z SERCEM

Krajowy 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się w Warszawie. Nie mogło tam zabraknąć przedstawicieli Śląska Cieszyńskiego. W imprezie wzięła udział czwórka naszych Czytelników – mieszkańców gminy Dębowiec – którzy są członkami Pokojowego Patrolu. Skąd pomysł na „służbę” w Pokojowym Patrolu?  I jak oceniają tegoroczny finał WOŚP w stolicy?

 


Poszukiwania trwają w całym regionie

CEL: KOBIETA ORYGINALNA

Styczeń to czas, gdy na całym Śląsku Cieszyńskim poszukiwane są nietuzinkowe, wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju kobiety. Nasz region znany jest bowiem nie tylko z urodziwych i mądrych pań, ale także aktywnych społecznie i służących pomocą. Dlatego kilka lat temu Gminny Ośrodek Kultury w Istebnej postawił sobie za cel wyróżnianie i promowanie ich działalności. Nie inaczej jest w tym roku. Jak zgłosić swoją faworytkę?