Wydanie nr 3 z 19.01.2023 r.

Jak poskromić… właścicieli psów?

Dwa ogromne psy zaatakowały ostatnio mieszkankę Brennej spacerującą ze swoimi czworonogami. Kobieta została pogryziona i przeżyła traumę. Czy problem psów puszczanych luzem przez właścicieli zostanie w jakiś sposób rozwiązany? Jak poskromić… właścicieli psów? Historię swojego spotkania z agresywnymi psami przedstawiła podczas niedawnej sesji Rady Gminy Brenna jedna z mieszkanek. Co na to radni?

 

 

 

 

 


Budżetowy maraton (cd.)

W budżetowym maratonie zaglądamy do ostatnich dwóch miast powiatu cieszyńskiego, przeglądając najważniejsze pozycje na liście inwestycji planowanych do realizacji w 2024 roku. Czas zatem na Skoczów i Wisłę. W kolejnych „odcinkach” cyklu zaczniemy prezentować gminy wiejskie.

 

 

 

 


Zahamować zapędy inwestorów

– Nie ma możliwości zabudowy Równicy – ostrzega Przemysław Korcz, burmistrz Ustronia. Jednak mimo to na górze pojawił się billboard z reklamą olbrzymiej inwestycji. I wzbudził masę emocji. Czy przedsięwzięcie ma szansę na realizację?

 

 

 

 

 

 

 


Rozszabrowana kolekcja beskidzkich skamielin

W grudniu skoczowskiemu Muzeum im. Gustawa Morcinka stuknęło 37 lat działalności. Muzealne tradycje w miasteczku nad Wisłą są jednak dużo starsze. Warto zatem przypomnieć – jak pisał niegdyś badacz Ludwik Brożek – „osobliwe dzieje nieznanego bliżej muzeum skoczowskiego, które z prywatnego stało się publicznym, poczym znów wróciło w ręce jednostki”. Przed 110 laty istniało ono pod Kaplicówką zaledwie niecały rok, a stworzył je Karol Praus, nauczyciel, geograf i geolog…