Wydanie nr 30 z dnia 27.07.2018

DROGA NIEPODLEGŁOŚĆ?

Wielkimi krokami zbliżają się obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Rocznica będzie świętowana w całym regionie, ale w Cieszynie nabierze szczególnego rozmachu. Przynajmniej taki jest zamysł władz miasta, które przeznaczają na organizację październikowych imprez – wraz z powiatem – prawie… pół miliona złotych! Kwota ta nie wszystkim się podoba.

 


Sesja w trybie pilnym

ILE WYDAĆ NA REMONT?

Według kosztorysu remont ulicy Brzozowej w Chybiu powinien kosztować nieco ponad 460 tysięcy zł. I choć gmina dostała na ten cel rządowe dofinansowanie w wysokości 370 tysięcy zł, to realizacja tej inwestycji i tak rodzi kłopoty. Bo wykonawcy chcą za nią dużo więcej.

 


Cieszyn: nie wszyscy chcieli zakazu

TIRY JEDNAK ZOSTANĄ

Mieszkańcy ulicy Katowickiej w Cieszynie walczą, żeby samochody ciężarowe o masie powyżej 12 ton, przestały jeździć pod ich oknami. Do osiągnięcia celu jeszcze jest daleko, ale sprawa przestała być tylko problemem samych mieszkańców…

 

 

 

 


Władzy marzy się estakada, bo…

SKOCZÓW MA DOŚĆ KORKÓW!

Doprowadzenie do przebudowy skrzyżowania ulicy Bielskiej z DK 81 (wiślanka) w centrum Skoczowa to jeden z priorytetów władz miasta. Przymiarki do inwestycji prowadzone są od kilku lat, a ostatnio nabrały tempa. Włodarze robią wszystko, by estakada, która jeszcze niedawno była w strefie marzeń, stała się przedsięwzięciem realnym, a przez to upłynniła ruch samochodowy pod Kaplicówką.

 


USTROŃ PRZED SPRAWDZIANEM

Prawo bycia uzdrowiskiem nie jest czymś przyznanym raz na zawsze. Zgodnie z przepisami, miejscowość posiadająca taki status musi raz na 10 lat udowodnić, że nie utraciła swoich walorów. Przed takim właśnie sprawdzianem i wyzwaniem stanął teraz Ustroń.