Wydanie nr 30 z dnia 28.07.2023 r.

Pumptrack w Skoczowie otwarty

Zakończyła się budowa pumptracku w Skoczowie, zlokalizowanego między ulicami ks. Ewangelisty Jana Mocko a Wiślańską, w sąsiedztwie skateparku. Realizacji inwestycji towarzyszyły kontrowersje, o czym zresztą pisaliśmy. Czy tor przypadnie do gustu użytkownikom?

Przypomnijmy, że nie brakowało osób, które krytycznym okiem patrzyły na budowę skoczowskiego pumptracku, obawiając się o bezpieczeństwo jego przyszłych użytkowników – dzieci i młodzieży. Inni dyskutowali nad tym, czy obiekt spełnia kryteria rowerowego pumptracku z prawdziwego zdarzenia i czy muldy, zakręty oraz najazdy zostały odpowiednio wyprofilowane.


Detoks w Cieszynie?

Nie milkną echa szokującej sytuacji, do której doszło niedawno w Skoczowie, gdzie nagrana została kobieta znajdująca się najprawdopodobniej pod wpływem substancji odurzających. Pisaliśmy szeroko na ten temat tydzień temu. Szpital Śląski w Cieszynie nie ukrywa, że nie był to odosobniony przypadek w ostatnim czasie.

 

 

 


Zmiany na wiślańskim szlaku

Uwaga, turyści! Zmienił się przebieg niebieskiego szlaku Wisła Dziechcinka PKP – Kobyla Sałasz na odcinku biegnącym zboczami Kobylej, szczytu w paśmie Stożka i Czantorii. Taka sytuacja nie zdarza się zbyt często. Co się za nią kryje?

 

 

 

 


Ustroń: Powiadomili ABW i prokuraturę

Jedna z fundacji złożyła zawiadomienie do Prokuratury Krajowej oraz Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego o możliwości popełnienia przestępstwa w związku z okolicznościami dotyczącymi procedowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w Ustroniu.
O swoich krokach jej przedstawiciele poinformowali podczas konferencji prasowej zwołanej pod Urzędem Miasta Ustroń. O co chodzi dokładnie?

 

 

 


Ptasie loty i „nieloty”

W ustrońskim Leśnym Parku Niespodzianek sporo ostatnio się dzieje. Od kilku miesięcy podopiecznym tego unikatowego ogrodu zoologicznego usytuowanego w otoczeniu Beskidów jest bielik Rex. Zajmują się nim Tomasz Pilch, Michał Pszczółka i Tomasz Zawadzak. Zapytaliśmy nie tylko o to, jak sprawuje się Rex, ale także o to, jak po słynnej już ucieczce odnalazł się Fernandez, przedstawiciel rzadkiego gatunku skrzydlatych o nazwie aguja rdzawogrzbieta…

 

 

 

 


Co słychać u czwartoligowców?

Piłkarski sezon 2023/2024 zbliża się szybkimi krokami. W minioną sobotę postanowiliśmy odwiedzić boisko w Puńcowie i przekonać się, jak do nowych rozgrywek przygotowują się czwartoligowcy z powiatu cieszyńskiego – Kuźnia Ustroń i miejscowe Tempo. Znakomitą okazją do tego był sparing pomiędzy tymi zespołami. Po meczu zapytaliśmy trenerów o ich odczucia na temat przygotowań oraz zbliżających się rozgrywek.