Wydanie nr 31 z 7.08.2020 r.

Palący problem

Choć co roku jest tępiony, w wielu miejscach powiatu cieszyńskiego wciąż można spotkać barszcz Sosnowskiego. Wysoka nawet na cztery metry roślina, z okazałymi kwiatami i ozdobnymi liśćmi, jest bardzo trudna do zwalczenia, a co najgorsze – niebezpieczna dla zdrowia, szczególnie dzieci i osób cierpiących na alergię. Kontakt z nią może powodować oparzenia skóry. Co roku do nich dochodzi.

 

 

 


Budżety gmin po koronawirusie (cd.)

Koronawirus sieje spustoszenie w budżetach gmin w powiecie cieszyńskim. Od marca samorządy odnotowują spadki w dochodach, przy rosnących wydatkach na dezynfekcje urzędów i środki ochrony osobistej. Jak to się przełoży na planowane inwestycje? Dziś pod lupę bierzemy Chybie, Dębowiec i Zebrzydowice.


Kasa dla najlepszych

W Strumieniu od ubiegłego roku działa program stypendialny skierowany do uzdolnionych uczniów kształcących się w gminnych szkołach. A to nie jest jedyne wsparcie, na jakie młodzi mogą liczyć z samorządowej kasy.


Długie czekanie na naprawę…

Ulatniał się gaz

6 lipca doszło do uszkodzenia gazociągu w Marklowicach Górnych. Na jego naprawę mieszkańcy czekali blisko miesiąc. Tymczasem Polska Spółka Gazownictwa winna się nie czuje, a wręcz przekonuje, że w krótkim czasie zabezpieczyła miejsce zdarzenia i wykonała naprawę z należytą dbałością.