Wydanie nr 31 z dnia 6.08.2021 r.

Nowy zastępca wójta w Trójwsi

Ryszard Macura nie jest już zastępcą Łucji Michałek, wójt gminy Istebna. Został wyznaczony przez Zarząd Województwa Śląskiego do pełnienia obowiązków dyrektora Wojewódzkiego Centrum Pediatrii „Kubalonka” w Istebnej. Jego stanowisko w samorządzie przejął od 1 sierpnia Łukasz Małysz z Istebnej.

 

 

 

 


Cieszyn: w trosce o pieszych

Burza wokół parkingu

7 czerwca został zablokowany wjazd na utwardzony teren, znajdujący się powyżej Cmentarza Komunalnego na wysokości przejścia dla pieszych. Dotychczas był on przez wielu kierowców wykorzystywany jako parking. Blisko bramy cmentarza oraz w pobliżu sklepiku, zaopatrującego w kwiaty i znicze. O każdej porze dnia i tygodnia można było zobaczyć zaparkowane tam samochody. Teraz kierowcy muszą parkować na betonowych płytach wśród dziur.

 


Piękne widoki i kody QR

Drogomyśl ma ścieżkę!

Ścieżka wiedzy i zdrowia powstała w Drogomyślu. Prowadzi między siedzibą Warsztatu Terapii Zajęciowej i boiskiem drogomyskiego Klubu Sportowego „Błyskawica”, a kończy się nad stawem Podymacz. Piękne widoki, zapach posadzonych wzdłuż traktu miododajnych krzewów zachęcają do spacerów.

 

 

 


Jak ustroński amfiteatr budowano

Od premierowej edycji Festiwalu Piosenki Czeskiej i Słowackiej zainaugurował 45 lat temu działalność amfiteatr w Ustroniu. Charakterystyczna bryła architektoniczna oparta na stalowej konstrukcji, zaprojektowana przez artystę plastyka Karola Kubalę, pozostała niezmieniona przez blisko trzy dekady. Amfiteatr stał się centrum wydarzeń kulturalnych (i nie tylko) miasta-uzdrowiska. Koncerty, festiwale, przeglądy muzyczne, imprezy dożynkowe stanowiły główne elementy organizowanych tu wydarzeń.