Ekolodzy biją na alarm
CO CZEKA DRZEWA?
W Ministerstwie Środowiska deliberują nad pomysłem uproszczenia procedury dotyczącej wycinki przydrożnych drzew. Bo autorzy tego pomysłu twierdzą, że bez nich będzie bezpieczniej. A ekolodzy, którzy przypominają, że drzewa nie wychodzą na ulice i nie rzucają się pod auta prowadzone przez jadących szaleńczo lub pijanych kierowców, zjednoczyli siły i biją na alarm, ostrzegając przed takim krokiem.
DYREKTORKA ZBIERA BATY (cd.)
W Cieszynie wciąż huczy od kontrowersji dotyczących głosowania w plebiscycie na osobowość roku, zorganizowanym przez jeden z dzienników w regionie. Przypomnijmy, że w konkursie zostało wysłanych kilkaset płatnych wiadomości z telefonów służbowych Cieszyńskiego Ośrodka Kultury, wspierających kandydaturę Moniki Sikory Monkiewicz, szefowej tej instytucji.
W Istebnej rośnie posterunek policji
OKO NA GÓRALI
Mury posterunku policji w Istebnej pną się coraz wyżej. Nowa siedziba mundurowych w Trójwsi powstaje w Istebnej Centrum na działce, którą rok temu Rada Gminy przekazała policji. Tym samym coraz bardziej realny staje się powrót funkcjonariuszy w góry, o który zabiegano od dłuższego czasu.
Skoczowianie pamiętają o partyzantach
DRAMAT WŚRÓD DRZEW
W Skoczowie wyremontowany został pomnik znajdujący się w lesie na Górnym Borze. Obelisk z istebniańskiego piaskowca postawiony został na pamiątkę tragicznych zdarzeń z 25 listopada 1944 roku, kiedy śmierć w cieniu drzew ponieśli skoczowscy partyzanci – 21-letni Andrzej Raszka i 31-letni Stanisław Niemiec, polegli w walce z hitlerowską policją.
STARE DRUKI ON-LINE
Za kilka miesięcy całość znajdującego się w zasobach Książnicy Cieszyńskiej piśmienniczego dziedzictwa wydanego drukiem przed 1939 rokiem będzie dla czytelników dostępna również on-line. To właśnie tam m.in. można znaleźćwspółczesne cieszyńskie czasopisma, jak na przykład „Głos Ziemi Cieszyńskiej”.