Wydanie nr 33 z dnia 17.08.2018

WODA POD NADZOREM

Jakiś czas temu pisaliśmy w „Głosie” o tym, że w powiecie cieszyńskim w dwóch ujęciach wody znalezione zostały bakterie coli. W Wodociągach Ziemi Cieszyńskiej rozdzwoniły się wówczas telefony osób zaniepokojonych tą sytuacją. Wielu mieszkańców sądziło, że sprawa dotyczy wody dostarczanej siecią wodociągową. Jak to więc jest z tą wodą?

 

 


DESZCZOWY LIPIEC DAŁ POPALIĆ?

Bardzo deszczowy lipiec sprawił, że część wczasowiczów zrezygnowała z wypoczynku w kraju na rzecz wakacji spędzonych tam, gdzie słoneczna pogoda jest murowana. Czy letni kaprys aury odczuła też branża turystyczna na Śląsku Cieszyńskim?


Kontrola za kontrolą

SANEPID WLEPIA MANDATY

Za nami połowa wakacji. Beskidy jako cel letniej laby wybrało wielu turystów. W miejscowościach powiatu cieszyńskiego wypoczywają nie tylko całe rodziny, ale także same dzieci i młodzież na różnego rodzaju turnusach. Miejsca, w których przebywają, mają na oku pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Cieszynie. Jaki jest efekt prowadzonych przez nich kontroli?


Poczta na Śląsku Cieszyńskim (I)

POSŁAŃCY, KURIERZY I DYLIŻANSE

Początki poczty na Śląsku Cieszyńskim sięgają szesnastego stulecia. Wtedy to pojawiła się nad Olzą służba kurierska Komory Śląskiej z Wrocławia oraz polska poczta królewska. W dawnych wiekach funkcjonowanie poczty związane było z reguły z jakimiś nadzwyczajnymi wydarzeniami, które wymuszały wymianę pism lub dokumentów. Tak było w szesnastym stuleciu w czasie procesów spadkowych po śmierci polskiej królowej Bony. A jak było później?


Cieszyńska siatkarka na piachu nie odpoczywa

ZŁOTO Z LUKSEMBURGA

Siatkówka plażowa jest jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportowych latem. Na piaszczystych boiskach rywalizują także reprezentanci naszego regionu. Z dużą radością odnotowujemy w „Głosie” ich osiągnięcia na krajowych i zagranicznych boiskach. Ostatnio miłe wieści napłynęły… z Luksemburga.