Wydanie nr 33 z dnia 16.08.2019 r.

13 października pójdziemy do urn

MACHINA WYBORCZA RUSZYŁA

Prezydent RP Andrzej Duda podpisał zarządzenie w sprawie daty jesiennych wyborów do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. Jak wygląda tzw. kalendarz wyborczy i jakie nazwiska kandydatów z naszego regionu już teraz się pojawiają?


Mieszko i Przemko zapraszają

USIĄŚĆ W CIENIU OLBRZYMÓW…

W cichej parkowej alejce, niedaleko pałacu Dobrej Pani w Kończycach Wielkich, stoją dwa dęby. Potężne, stare i niezwykle majestatyczne drzewa pamiętają kawał historii Śląska Cieszyńskiego. „Mieszko” i „Przemko”, bo takie imiona otrzymały, to prawdziwa chluba gminy Hażlach…


Protesty niewiele dały

OPERATOR POSTAWI NA SWOIM?

Nie doszło do podpisania umowy pomiędzy cieszyńskim samorządem a operatorem sieci Play. Ten fakt potwierdzają obie strony. Brak porozumienia oznacza, że operator może postawić własny maszt antenowy. Ma na to wszystkie niezbędne pozwolenia… Czy tak się stanie?


Cóż to był za mecz!

DERBY DLA KUŹNI

Inauguracja sezonu 2019/20 w czwartej lidze pod Kaplicówką wypadła bardzo okazale. Po bardzo dobrym spotkaniu Beskid Skoczów uległ minimalnie Kuźni Ustroń 2:3. W najbliższym czasie emocji kibicom z pewnością nie zabraknie. Przed nami kolejny piłkarski weekend, który zapewne przyniesie kilka znakomitych spotkań. Gdzie warto się wybrać?

 

 

 

 

 

 

 

 


Cieszyn: utrapienie z bezdomnymi

PIJĄ I SIEJĄ ZGORSZENIE

Nie ma dnia bez interwencji strażników miejskich wobec osób bezdomnych na terenie Cieszyna. Powody są różne, a te najczęściej występujące to zakłócanie porządku i tzw. zachowania nieobyczajne w miejscach publicznych. Z reguły powodem jest alkohol…