Wydanie nr 33 z dnia 18.08.2017

Z WŚCIEKLIZNĄ NIE MA ŻARTÓW

Średnio czterysta osób rocznie w Cieszynie szczepi się na wściekliznę. Zainteresowanie taką formą ochrony przeciwko tej chorobie jest ogromne. Zwłaszcza że wirus już dwukrotnie zaatakował na Śląsku Cieszyńskim. Tymczasem lekarze przestrzegają, żeby… nie szczepić się profilaktycznie. Bo to niczego dobrego nie przyniesie. Dlaczego?


KROK W STRONĘ SALI

W Chybiu zrobiono duży krok w stronę budowy sali gimnastycznej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym położonym w sołectwie Zaborze.

Ponieważ Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zaborzu nie ma sali gimnastycznej, więc z oczywistych względów środowisko tej oświatowej placówki domaga się od gminnych władz takiej inwestycji. Ale kiedy samorząd ogłosił, że będzie tę salę budował, zaprotestowała… Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 1 w Chybiu. Jaki jest finał tego sporu?

 


Ceny masła poszybowały w górę

WSZYSTKIEMU WINNI CHIŃCZYCY?

Czemu masło jest takie drogie? To pytanie zadaje sobie z pewnością większość tych, którzy w ostatnim czasie wybrali się do sklepu, aby kupić kostkę tego tak potrzebnego w kuchni produktu. Tanie nie jest, bo w ciągu ostatnich trzech-czterech miesięcy zdrożało o blisko 70 procent! Za 200 gramów trzeba zapłacić jakieś 8 złotych, gdy tymczasem jeszcze w kwietniu taka ilość kosztowała 4 złote z haczykiem.


Krok od tragedii w Cieszynie

IGLICA RUNĘŁA Z RATUSZA

Porywisty wiatr wiejący ostatnio na Śląsku Cieszyńskim nie oszczędził iglicy na cieszyńskim ratuszu. Po raz drugi w ciągu zaledwie półtora roku! Na szczęście nikt nie ucierpiał, a przechodnie w porę zauważyli zagrożenie. Jak to się stało, że iglica po raz kolejny nie dała rady wichurze? 

 

 

 


Piłkarze stęsknieni za trawą

STADION JESZCZE W BUDOWIE

Na stadionie miejskim w Ustroniu dalej jest plac budowy.  Tymczasem piłkarze KS Kuźnia Ustroń, którzy w stylu godnym mistrza wywalczyli awans do klasy okręgowej, chcieliby wreszcie zagrać u siebie na prawdziwym boisku. Cały kompleks sportowy nad Wisłą ma być gotowy wiosną przyszłego roku. Piłkarze Kuźni wraz z trenerem najbardziej cieszą się z faktu, że jednak jeszcze tej jesieni będą mogli grać na nowiutkim boisku i korzystać z bogatego zaplecza sportowego.