Wydanie nr 33 z dnia 20.08.2021 r.

Pracownicy na ulicach

Nie zamrażajcie nam pensji!

„Stop zamrożeniu płac” – pod takim hasłem pracownicy sądów i prokuratur w wielu miastach w całym kraju, także w Cieszynie (na zdjęciu), protestowali pod ich siedzibami. Jest to kontynuacja manifestacji organizowanych cyklicznie od lipca. Kolejne akcje zaplanowano na 25 sierpnia i 10 września.

 

 


Gdy problemy finansowe zaczynają przerastać

Nabici… w długi?

Firmy pożyczkowe wykorzystywały złą sytuację finansową swoich klientów. Gdy ci nie byli w stanie spłacić swoich zobowiązań, refinansowali ich dług w innej firmie. W efekcie osoba biorąca na kredyt 4300 zł, po czterech miesiącach miała dodatkowo do spłaty blisko 6 tys. zł za same tylko prowizje… Takie praktyki mogły też dotknąć mieszkańców naszego regionu.

 

 


Auta tuż pod oknami i…

Pat w Istebnej

Projekt przebudowy drogi na Dzielcu w Istebnej wywołał niemałe oburzenie. Ulica ma mocno zmienić swoje oblicze. Wszystko po to, aby służby mogły bez przeszkód dojechać do posterunku policji czy pogotowia ratunkowego. Dla mieszkańców oznacza to wywłaszczenie z części nieruchomości. Jedna z rodzin ma stracić nie tylko sporą część działki, ale też studnię, a samochody będą jeździć tuż pod oknami jej domu…


Winda już gotowa!

Szymon może wyjść z domu

Na tę chwilę czekali długo, ale dzięki ludziom dobrych serc, w tym naszym Czytelnikom, spełniły się marzenia. Chodzi o windę dla chorego Szymona Penkali, mieszkańca Zebrzydowic, który do tej pory miał spore trudności, aby wyjść z domu. Teraz wreszcie nastolatek może bez przeszkód pojechać na rehabilitację.

 

 

 

 

 

 

 


Ustroń: Po latach świetności ani śladu!

Beskid na głucho zamknięty…

Schowany pośród drzew kompleks wypoczynkowy w Ustroniu Hermanicach jeszcze niespełna 10 lat temu tętnił życiem. Zjeżdżali tu tłumnie na urlopy wojskowi i ich rodziny. Czas świetności WDW Beskid jednak minął i nieużytkowane budynki coraz bardziej marnieją…