Wydanie nr 34 z 27.08.2021 r.

Bezrobotnych coraz mniej

Gdzie brakuje rąk do pracy?

Wciąż optymistyczne wieści docierają z rynku pracy w powiecie cieszyńskim. Na koniec lipca prognozowana stopa bezrobocia wyniosła 5,4 procent, minimalnie nawet spadając w porównaniu ze wskaźnikiem z początku wakacji.

 

 


Zamiast na wysypisko – na drogę

Po oponach do domu?

Są jednym z najważniejszych elementów w aucie. W dużej mierze stanowią o bezpieczeństwie jazdy. Opony, bo o nich mowa, stały się także obiektem zainteresowań inżynierów budowy dróg. Ale nie tylko. Nowatorskie rozwiązanie, rodem ze Stanów Zjednoczonych i Australii, postanowił wykorzystać na górskiej działce mieszkaniec Istebnej. Co z tego wyszło?

 

 

 

 

 


Ksiądz zbiera piłki dla młodych

Niech tworzą dobre drużyny!

Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej mężczyzn zbliżają się wielkimi krokami. Wrześniowe zawody rozgrywane będą także w trzech polskich miastach – Krakowie, Katowicach i Gdańsku. O ich spokojny i bezpieczny przebieg, a także dobry wynik biało-czerwonych, modlić się będą wierni w parafii ewangelicko-augsburskiej w Szczyrku Salmopolu.

 

 


Spacerem po dolinie Gościradowca

Rdzawe źródełko

Podczas fotoreporterskich wędrówek po powiecie cieszyńskim napotykamy na rozmaite sytuacje, które składają się na obraz życia mieszkańców naszego regionu. Nie brakuje obrazków z gatunku zabawnych i humorystycznych. Wystarczy refleks i odrobina wyobraźni, by to i owo uchwycić w kadrze.

 

 


Pary wróciły na bulwary, czyli…

Romantyczne bieganie

Romantyczny Bieg Parami w Ustroniu nie odbył się rok temu z powodu obostrzeń koronawirusowych. Jubileuszową, 30. edycję, przełożono na rok 2021 i tym razem impreza szczęśliwie doszła do skutku. Na starcie stanęły 62 pary, głównie z regionu cieszyńskiego, ale też z Górnego Śląska.