Wydanie nr 34 z dnia 24.08.2018

STARTUJE KAMPANIA

21 października odbędą się wybory samorządowe. Druga tura w wyborach na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast przypadnie dwa tygodnie później, czyli 4 listopada. Stosowne rozporządzenie rozporządzenie premiera Mateusza Morawieckiego ukazało się 14 sierpnia w Dzienniku Ustaw. Od tego momentu formalnie startuje kampania wyborcza…


GROZI NAM SUSZA?

Sześć lat temu mieszkańcy górskich rejonów powiatu cieszyńskiego wypatrywali deszczowych chmur. Brak opadów z każdym tygodniem pogarszał sytuację. Strażacy zaczęli dowozić wodę do najwyżej położonych gospodarstw na terenie Brennej, Wisły i gminy Istebna. Tegoroczne lato jest również upalne. Czy grozi nam susza?


GŁOS SENIORÓW W RATUSZU

W cieszyńskim ratuszu pojawiło się nowy etat – stanowisko ds. osób starszych i niepełnosprawnych. Władze miasta chcą, by był to głos seniorów i osób borykających się z różnego rodzaju dysfunkcjami w Cieszynie.


Poczta na Śląsku Cieszyńskim (II)

W PERLE BESKIDÓW

Latem 1937 roku urząd pocztowy w Wiśle wprowadził się do nowego, własnego budynku zlokalizowanego przy obecnym placu Hoffa i miejskim deptaku. Ministerstwo Poczt i Telegrafów zrealizowało tę inwestycję przy ścisłej współpracy ze Śląskim Urzędem Wojewódzkim.

 

 

 


Udany start Kajetanowicza

PODIUM BYŁO NIEDALEKO

Kajetan Kajetanowicz zajął piąte miejsce w kategorii WRC-2 podczas zaliczanego do Rajdowych Mistrzostw Świata Rajdu Niemiec. Do czwartej pozycji mistrzowi kierownicy z Ustronia zabrakło jedynie 3,5 sekundy.