Wydanie nr 37 z dnia 15.09.2017

IPN w Ogrodzonej

KRÓTKA WIZYTA

Zaledwie dwa dni trwały badania Instytutu Pamięci Narodowej w lesie Kamieniec w Ogrodzonej. Biuro Poszukiwań i Identyfikacji IPN już kilka miesięcy temu zapowiedziało wizytę w Ogrodzonej. Powodem były liczne relacje wskazujące na to, że w lesie Kamieniec mogą być pochowane ofiary komunistycznego aparatu represji z lat 1946-47. Wygląda jednak na to, że badania zakończyły się fiaskiem…


Zdezorientowani rodzice, dzieci w innej placówce i…

ZALANE PRZEDSZKOLE

Trudne chwile przeżywano w Gminnym Przedszkolu Publicznym w Kończycach Małych. Wszystko przez wichurę i ulewę, które przetoczyły się nad tą miejscowością nocą 6 września. W efekcie zalane zostały trzy sale. Wilgoci nabrały nie tylko ściany i sufity, ale także podłogi. Na szczęście udało się uratować meble, ale i tak część dzieci musi być dowożona do innej placówki.

 

 


Znikające znaki w Cisownicy i…

DROGOWE ZAMIESZANIE

Uwaga! Sąsiad pod prąd jedzie! – ironizowali mieszkańcy Cisownicy. Wprowadzona niespodziewanie nowa organizacja ruchu przyprawiła wiele osób o ból głowy. Sygnały o drogowym kuriozum – jak to określili Czytelnicy „Głosu” – sprawdziliśmy na miejscu. A wkrótce potem nastąpiły… kolejne zmiany! Skąd to całe drogowe zamieszanie?

 

 


Będzie w Strumieniu

KOMISJA UZDROWISKOWA

W Strumieniu trwają przygotowania do utworzenia Komisji Uzdrowiskowej. To konsekwencja decyzji sprzed dwóch lat, kiedy jedno z sołectw tej gminy zostało włączone do strefy uzdrowiskowej Goczałkowic-Zdroju. Czym będzie się zajmowała komisja? Co jej powołanie znaczy dla Strumienia?


Tylko, gdy zagrożone jest życie

NA SYGNALE DO… GNIAZDA OS

Wyjątkowo pracowite lato mają w tym roku strażacy. I niemal połowa ich interwencji dotyczy… os i szerszeni. Praktycznie w każdym tygodniu wyjeżdżają po kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt razy, bo ludzie proszą o pomoc. Tylko w ostatnim tygodniu takich interwencji było blisko 30.