Wydanie nr 38 z dnia 20.09.2019 r.

PROKURATURA I SANEPID W SZPITALU

Od pewnego czasu toczyła się dyskusja w sprawie pustostanów znajdujących się na terenie zajmowanym przez Szpital Śląski w Cieszynie. Po kilku nieudanych próbach sprzedania obiektów, Zarząd Powiatu Cieszyńskiego – na wniosek dyrekcji Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej – postanowił nie ogłaszać kolejnych przetargów. Starano się znaleźć inne rozwiązanie i chyba je znaleziono.


Koniakowianin tworzy, żona podpowiada

PEJZAŻE I NIE TYLKO

Odkąd pamięta, chętnie chwytał w dłoń pędzel, a już w podstawówce koledzy prosili go o wykonywanie za nich prac plastycznych. Z biegiem lat malarstwo stawało się dla niego coraz większą pasją, a także najlepszą formą relaksu. Dziś prace Arkadiusza Legierskiego z Koniakowa można oglądać w Gminnym Ośrodku Kultury w Istebnej.


 

 

Artystyczna dusza z Dzięgielowa

UCHWYCIĆ PIĘKNO CIESZYŃSKIEJ ZIEMI

Artystyczna dusza – tak śmiało można powiedzieć o Janie Gluzie, mieszkańcu Dzięgielowa. Z pędzlem i ołówkiem nie rozstaje się od najmłodszych lat. W domu jego obrazy i dzieła znajdują się niemal w każdym zakątku. W jego kolekcji nie brakuje pejzaży ukazujących piękno Śląska Cieszyńskiego. A część pięknych widoków m.in. Cieszyna można także obejrzeć w archiwalnych numerach „Głosu Ziemi Cieszyńskiej”…

 

 


Psie piekło w Zbytkowie (cd.)

PRACA FUNDACJI ZMARNOWANA?

W marcu tego roku po raz pierwszy pisaliśmy o dramatycznej sytuacji w jednym z gospodarstw w Zbytkowie, na terenie którego znajduje się psia sfora, rozmnażająca się w niekontrolowany sposób. Na jej teren przedostali się wolontariusze bielskiej Fundacji Psia Ekipa, którzy zabrali ze zwierzęcego piekła – jak określili sytuację – 19 czworonogów. Dziś martwią się, że ich praca poszła na marne… Dlaczego?