Wydanie nr 39 z dnia 29.09.2017

Alkomat dla każdego

MOŻNA DMUCHAĆ W STRUMIENIU

Już nie tylko w Skoczowie, ale także w Strumieniu jest ogólnodostępny alkomat, z którego może skorzystać każdy, kto chce sprawdzić, czy jest trzeźwy i może być kierowcą.
Alkomat znajduje się w poczekalni strumieńskiego komisariatu, a kupiono go za pieniądze z budżetów Strumienia i Chybia.

 

 


Mieszkańcy Cisownicy podzieleni

DROGA DONIKĄD?

Przez wiele lat kilkoro mieszkańców ulicy Krokusów w Cisownicy toczyło boje z Urzędem Gminy w Goleszowie o przebieg drogi gminnej do osiedla domów jednorodzinnych. Mieszkańcy nie zgadzali się na wariant proponowany przez gminę, ale urzędnicy i tak postawili na swoim… Roboty na asfaltowej wstążce drogi wijącej się wśród pól i łąk właśnie dobiegają końca.

 


 

Radni zapalili zielone światło

PIERWSZA KANAPA W BRENNEJ?

Radni Brennej zapalili zielone światło dla budowy pierwszego w tej gminie wyciągu kanapowego uchwalając zmiany w planie zagospodarowania dla rejonu narciarskiej stacji Świniorka. Wniosek o zmianę planu w Brennej Leśnicy złożył przed kilku laty inwestor zainteresowany zbudowaniem tam wyciągu kanapowego. Sprawa trochę trwała, gdyż między innymi wymagało to zmian w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego.


Kupcy, przemytnicy i złamane serce góralki…

CO KRYJĄ SZAŃCE?

W Istebnej trwa budowa transgranicznego połączenia między Jaworzynką a wioskami Skalite i Czerne w północnej Słowacji, tuż przy granicy z Polską. Prace są mocno zaawansowane zarówno na froncie robót prowadzonych na drodze, jak i na powstającym nad potokiem Czadeczka moście. To najważniejsza inwestycja realizowana obecnie w gminie Istebna. Zaangażowani są też przy niej archeolodzy…