Wydanie nr 39 z dnia 2.10.2020 r.

Co czeka Browar Zamkowy?

Brak konkretów

Przyszłość Browaru Zamkowego w Cieszynie dalej stoi pod znakiem zapytania. Grupa Żywiec S.A., jak już informowaliśmy w ostatnim wydaniu „Głosu”, chce do końca I kwartału 2021 roku zamknąć lub sprzedać zabytkowy zakład, któremu w przyszłym roku stuknie 175 lat. Do sprawy tymczasem włączyli się bielski poseł Przemysław Koperski, przedsiębiorca z branży piwnej Marek Jakubiak, a także władze Cieszyna.


W Chybiu mogą odetchnąć?

Niebezpieczne odpady z terenu byłej cukrowni w Chybiu znikają. Specjalistyczna firma na zlecenie gminy rozpoczęła już wywożenie chemikaliów. W halach przechowywano ok. 350 ton niebezpiecznych substancji.

 

 

 

 


Wiek i więcej

Gdyby na ich urodzinowym torcie zapalić tyle świeczek, ile mają lat, z pewnością brakłoby miejsca. A gdyby spisać ich wspomnienia, starczyłyby na niejedną i pewnie pasjonującą książkę, zwłaszcza, że przeżyli obie wojny światowe… Osób, które mają 100 lat i więcej, w naszym kraju przybywa. A jak jest w naszym regionie?


Majątki radnych bez tajemnic (6)

Od kilku numerów prezentujemy dane zawarte w oświadczeniach majątkowych radnych za 2019 rok. Na początek prześwietliliśmy powiatowych rajców, następnie z Brennej, Chybia i Cieszyna. W tym odcinku przyszła pora na liczącą 15 osób Radę Gminy Dębowiec.


Gdzie zaparkować rower w Cieszynie…

Rynna, piorunochron czy znak?

Rynna, piorunochron, płotek czy może znak drogowy? To pytanie często zadają sobie rowerzyści, którzy przyjeżdżają do Cieszyna i głowią się nad tym, który element architektury miejskiej może posłużyć im za stojak na rowery. Chociaż w mieście rowerowych parkingów przybywa, to jednak nadal w kilku newralgicznych punktach ich brakuje. Na podstawie powstającej mapy stojaków rowerowych utworzonej przez twórców serwisu Rowerowy Cieszyn przyjrzyjmy się, gdzie w Cieszynie można zaparkować jednoślad.