Wydanie nr 39 z dnia 30.09.2022 r.

Odrzucony „społecznie cenny” wniosek w Dębowcu

Tylko wójt może zarządzać

Obserwując sesje rad gminnych można zauważyć, że większość składanych przez mieszkańców petycji i wniosków jest odrzucana. Tak właśnie było ostatnio w Dębowcu, w związku z wynajmem pomieszczeń gminnych.

 

 

 

 


Jedni piwo warzyli, inni parali się handlem

Bogatą tradycję mają cechy rzemieślnicze w nadolziańskim grodzie. Na przestrzeni dziejów było ich w sumie kilkadziesiąt. Najstarsze zachowane dokumenty świadczące o funkcjonowaniu cechów pochodzą z przełomu XV i XVI wieku.

 

 

 


Sprzedajesz na Vinted? Uważaj!

O tym, że nie powinno się otwierać linków, a następnie logować za ich pomocą na swoje konto bankowe, przekonała się kolejna mieszkanka powiatu cieszyńskiego. Kobieta wystawiła na Vinted ogłoszenie o sprzedaży przedmiotu. „Zainteresowana” kupnem osoba wysłała jej link do fałszywej strony banku. Pokrzywdzona zalogowała się i to wystarczyło, aby oszust wyczyścił jej konto…

 

 

 


Prawdziwy Człowiek Gór

W Bielsku-Białej odbyły się uroczyste obchody 70-lecia utworzenia Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Za szczególne zasługi dla tej organizacji uhonorowany został Alojzy Szupina, mieszkaniec Cieszyna, jedyny żyjący założyciel Grupy Beskidzkiej GOPR.