Wydanie nr 4 z dnia 26.01.2018

USTROŃ DLA KOLARZY

W ustrońskim ratuszu podpisano deklarację o współpracy pomiędzy miastem Ustroń a dwoma zespołami kolarskimi. Zdecydowano się wspierać team CST 7R z mistrzem Polski w kolarstwie górskim Dariuszem Batkiem i ekipę Doka Downhill City Team (kolarstwo zjazdowe) z mieszkańcami Ustronia Martyną Gruszką i Kamilem Kunradem w składzie. Co to znaczy dla miasta?


Priorytetem – remont, ale są i inne plany…

TIRY WJADĄ NA WAGĘ?

Wiosną tego roku, o czym ostatnio informowaliśmy na łamach „Głosu”, ruszy przebudowa odcinka ulicy Katowickiej w Cieszynie. Lepiej późno, niż wcale, bowiem remont planowany był na jesień ubiegłego roku. Mieszkańcy zastanawiają się jednak, co dalej z ogromnym ruchem pojazdów, a szczególnie ciężarówek?


W przychodniach armagedon, w statystykach – cisza

GRYPA (JESZCZE) SIĘ CZAI

Przepełnione przychodnie zdrowia i odległe terminy wizyt u lekarzy rodzinnych – to rzeczywistość, z którą zmagają się w ostatnich tygodniach pacjenci w powiecie cieszyńskim. Brak typowo zimowej aury, przede wszystkim mrozów, sprawia, że różnego rodzaju wirusy mają doskonałe warunki do rozwoju i atakują nasze drogi oddechowe. Kaszlących i kichających osób nie brakuje…


KLUCZYKI ODEBRANE!

Cieszyńskie Pogotowie Ratunkowe wzbogaciło się o nowy ambulans. Zakup możliwy był dzięki dotacji ze środków Ministerstwa Zdrowia przekazanych przez wojewodę śląskiego. Pomoc finansowa wyniosła pół miliona złotych. Karetka służy już pacjentom z gmin Chybie i Strumień.

 

 


Dwukadencyjność to fakt

ZADŁUŻĄ GMINY PO USZY?

Zaproponowana przez PiS zasada dwukadencyjności wójtów, burmistrzów i prezydentów miast stała się faktem i wejdzie w życie od tegorocznych wyborów. Ale pojawia się obawa, że zasada ta może być zachętą do maksymalnego zadłużenia samorządów w imię interesu tylko jednej osoby.