Wydanie nr 4 z dnia 25.01.2019

BUDŻETOWE UKŁADANKI (3)

W dwóch poprzednich numerach „Głosu” rozpoczęliśmy przegląd gminnych budżetów, skupiając uwagę na planach inwestycyjnych. Dziś sprawdzamy, na co pójdą pieniądze w Cieszynie, Ustroniu oraz gminie Chybie.


Pierwsza burmistrzyni ma ambitne plany

CIESZYN WYPIĘKNIEJE!

Gabriela Staszkiewicz to pierwsza w historii Cieszyna burmistrzyni miasta. W poprzedniej kadencji była przewodniczącą Rady Miejskiej. Wybory wygrała po momentami kontrowersyjnej kampanii. Jak odnajduje się w nowej roli?

 

 

 

 

 

 

 

 


W Pogwizdowie zaparkował nowy wóz

STRAŻACY SIĘ CIESZĄ

W garażu Ochotniczej Straży Pożarnej w Pogwizdowie zaparkował nowiutki wóz bojowy. Zastąpił wysłużony pojazd, który służył tutejszym ochotn

 

ikom przez blisko 40 lat.

 

 

 


U czeskich sąsiadów Ema, a u nas

KRÓLUJE ZUZIA

Skończyła się moda na egzotykę przy nadawaniu imion dzieciom. W minionym roku pociechy urodzone w cieszyńskim regionie otrzymywały imiona sięgające do polskiej tradycji. Jakie były te najpopularniejsze?


W morderczym Rajdzie Dakar

PIĘKNA WALKA TOMICZKA

Prawie dwa tygodnie (6–18 stycznia) trwała rywalizacja w tegorocznym 41. Rajdzie Dakar. Kierowcy samochodów terenowych, ciężarówek, quadów i motocykliści pokonywali piekielnie trudne odcinki na bezdrożach Peru. W kategorii motocyklistów dobrze radził sobie Adam Tomiczek. Cieszynianin startował w barwach Orlen Team.