Wydanie nr 4 z dnia 29.01.2021 r.

Mieszkańcy Zebrzydowic pełni nadziei

Przekop zamiast szybu?

Budowa szybu wentylacyjnego dla kopalni węgla kamiennego w Zebrzydowicach stanęła pod znakiem zapytania. Władze spółki JSW już rok temu zadeklarowały możliwość zmiany lokalizacji inwestycji. Swoją ostateczną decyzję mają ogłosić wkrótce. Są jednak spore szanse, że szyb w gminie nie powstanie.


Jest wyrok – nie ma mandatu

Zmiany w powiatowej radzie

W ostatni wtorek odbyła się XXV sesja Rady Powiatu Cieszyńskiego. Na samym jej początku miało miejsce ślubowanie nowego radnego, Czesława Chrapka. Objął on wygaszony po Beacie Macurze mandat w jednym z okręgów wyborczych w Skoczowie. Wygaśnięcie mandatu radnej było skutkiem wyroku skazującego…

 

 


Zero tolerancji dla wandali

Demolują Trójwieś

Gmina Istebna mówi „stop” wandalom. W ostatnim czasie bowiem ich działania na terenie Trójwsi Beskidzkiej stały się szczególnie uciążliwe i po prostu kosztowne.

 

 

 


W biegach narciarskich nie mają sobie równych

Górale górą!

W miniony weekend na trasach Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem rywalizowano o medale Mistrzostw Polski w biegach narciarskich. Dawno już nie było takiej dominacji zawodników i zawodniczek z beskidzkich groni…

 

 

 


Pierwsza premiera online

Czym się kończy naśladowanie bogaczy?

Scena Polska Teatru Cieszyńskiego przygotowuje nową sztukę – komedię Michała Bałuckiego „Dom otwarty” w reżyserii i scenografii Adama Sroki. Jej premiera będzie pierwszą premierą online w zaolziańskim teatrze. Wydarzenie zaplanowano na 30 stycznia o godz. 17.30. Spektakl będzie dostępny za darmo na facebookowej stronie Sceny Polskiej i Teatru Cieszyńskiego oraz na YouTube.