Wydanie nr 40 z dnia 4.10.2019 r.

Skoczów: podwyżka była nieunikniona

WIĘCEJ ZA ŚMIECI

Od 1 stycznia 2020 roku mieszkańcy gminy Skoczów będą płacić więcej za śmieci – taka decyzja zapadła jednogłośnie podczas ostatnich obrad Rady Miejskiej. Jak podkreślają władze trytonowego grodu, podwyżka była nieunikniona.


ZDOBYWAMY KRÓLOWĄ BESKIDÓW

Rozpoczęła się jesień, a w tym roku mamy spore szanse doświadczyć jej „złotej, polskiej” odsłony. Dzisiaj proponujemy więc wycieczkę na prawdziwą królową Beskidu Śląskiego, czyli Czantorię Wielką. Aby urozmaicić nieco trasę wśród kolorowych, jesiennych drzew, rozpoczniemy wędrówkę w centrum Ustronia i po drodze zdobędziemy szczyt Czantorii Małej. Trasa jest dość długa, ale niezbyt trudna i z pewnością bardzo przyjemna!

 

 


„Koper” ma 90 lat!

HISTORII ŁYK

Już za tydzień jubileuszowa gala z okazji 90-lecia Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie. Bogatym obchodom jubileuszu, organizowanym 11 i 12 października, towarzyszyć będzie zjazd absolwentów. Drugi w historii placówki, bo pierwszy odbył się 2 listopada 1990 roku z inicjatywy Jana Puczka. Od tego wydarzenia upłynęło blisko 30 lat i znowu nad Olzę z kraju i zagranicy zjedzie „rodzina kopernikowska”, by powspominać dawne czasy…

 


Zebrzydowice: plany na bogato

SENIORZY PEŁNI ŻYCIA!

Jesień życia wcale nie musi być nudna. Udowadniają to seniorzy z Zebrzydowic. W tym roku założyli klub. I prężnie działają, organizując ciekawe spotkania, prelekcje czy szkolenia. Mają też plany i apetyt na więcej!