Wydanie nr 40 z dnia 9.10.2020 r.

Majątki radnych bez tajemnic (7)

W naszym cyklu, publikowanym na życzenie Czytelników, dotąd przedstawiliśmy dane zaczerpnięte z oświadczeń majątkowych za 2019 rok, złożonych przez radnych powiatowych oraz radnych gmin Brenna, Chybie, Cieszyn i Dębowiec. W tym odcinku kolej na radnych z gminy Goleszów, których jest 15.


Szpital Śląski w Cieszynie nie ma lekko…

Cały świat się uczy, my też

Szpital Śląski od wiosny funkcjonuje w stanie podwyższonej gotowości. Stawia to dodatkowe wymogi personelowi, inaczej wygląda też udzielanie świadczeń medycznych. O tym, jak powiatowa lecznica radzi sobie z tymi nowymi wyzwaniami, z dyrektorem Czesławem Płygawko rozmawiał Krzysztof Marciniuk.

 

 

 

 


Galeria znika z Jasnowic

Galeria Kukuczka opuszcza Jasnowice. Wkrótce z sal znikną kolekcje obrazów, rzeźb, koronek, którą właściciel Jan Kukuczka udostępniał zwiedzającym. Istebniański samorząd ma jednak plan na to, aby budynek dawnego polsko-czeskiego przejścia wciąż tętnił życiem.


Kluczowe cztery objawy

– To po prostu skandal! – denerwuje się jeden z naszych Czytelników. Lekarz rodzinny odmówił skierowania jego bliskich na testy na koronawirusa. I to mimo że on sam był zakażony, a jego najbliżsi mieli objawy sugerujące chorobę. Okazuje się, że wszystkiemu winne są wytyczne Ministerstwa Zdrowia. Aby zostać skierowanym na test, trzeba bowiem mieć aż cztery objawy zakażenia.