Wydanie nr 41 z dnia 13.10.2017

POSŁOWIE NA KUBALONCE

Wiceminister sportu oraz posłowie z prezydium sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki odwiedzili Beskidy i między innymi rozmawiali o modernizacji biegowych tras narciarskich na Kubalonce. Wiceministra Jarosława Stawiarskiego oraz posłów z Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki „ściągnął” w Beskidy jej wiceprzewodniczący, poseł Jacek Falfus, wybrany także głosami mieszkańców powiatu cieszyńskiego.


Brzezówka: jest miejsce, gdzie można się wypłakać

KIEDY W NIEBIE CZEKAJĄ ANIOŁKI…

Ból nie do opisania, potworny żal i ogromna tęsknota – to uczucia towarzyszące kobietom, które straciły coś najważniejszego w swoim życiu. Dzieci. Co roku z poronieniami mierzy się około 40 tysięcy Polek. Traumatyczne przeżycia pozostawiają w nich ślad na całe życie. I wbrew pozorom, czas nie jest w stanie uleczyć ran…


Nagroda dla spółdzielni „Zacisze”

LIDER Z USTRONIA

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Zacisze” z Ustronia zwyciężyła w ogólnopolskim konkursie skierowanym do spółdzielni mieszkaniowych. Konkurs, w którym nagrodą jest statuetka „Lider Spółdzielczości Mieszkaniowej”, cyklicznie organizuje branżowy miesięcznik „Administrator” skierowany do spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych.

 


ZEBRA NA SZLAKU

122 dni Agnieszka Dziadek z Cieszyna potrzebowała, by pokonać kolejny długodystansowy szlak w swoim życiu. Po Nowej Zelandii, którą przeszła samotnie, a o czym pisaliśmy na łamach, nadszedł czas na amerykańskie Appalachy.
Otwarty w 1937 roku szlak Appalachian Trail liczy 3523 km. Zaczyna się na Springer Mountains w stanie Georgia, a następnie prowadzi przez kolejnych trzynaście stanów aż do Maine…


Spacer z psem może szarpnąć po kieszeni

PASZPORT MUSI BYĆ

Na spacer za Olzę z psiakiem? Proszę bardzo. Jest jednak jedno „ale”… Dokumenty! Nie tylko dla nas, ale również dla pupili. To podstawowy warunek do spełnienia, żeby w przypadku kontroli nie wpaść w kłopoty. Biedy możemy sobie napytać także, jeżeli zignorujemy inne przepisy.