Wydanie nr 41 z dnia 11.10.2019 r.

Samorząd ramię w ramię z biznesem

USTROŃ O SMOGU

W Katowicach odbyło się XVII Samorządowe Forum Kapitału i Finansów w Katowicach, dwudniowe przedsięwzięcie łączące liderów samorządu i biznesu, będące okazją do wymiany doświadczeń, zdobycia wiedzy i dyskusji na palące tematy z zakresu szeroko rozumianej gospodarki, ochrony zdrowia, rozwoju, infrastruktury, trendów i innowacji. Nie zabrakło reprezentantów naszego regionu.

 

 

 

 

 


Nowy szlak doceniony

ISTEBNA W SIECI

Istebna znalazła się w gronie pierwszych dziesięciu miejscowości włączonych do Sieci Najciekawszych Wsi, budowanej przez Stowarzyszenie Polska Sieć Odnowy i Rozwoju Wsi. Jej oficjalny start miał miejsce właśnie w Istebnej, w kompleksie „Zagroń”, podczas konferencji zorganizowanej w ramach projektu „Na drodze do odkryć”.


„SIŁACZKA” Z CZARNEGO

Pierwsza szkoła w Wiśle Czarnem powstała w 1879 roku. 90 lat później (rok 1969) oddano do użytku obecny budynek. Te dwie październikowe rocznice zbiegają się jeszcze z jedną – smutniejszą w swojej wymowie. Otóż 25 lat temu, 13 października 1994 roku, zmarła Wiesława Buczek – długoletnia nauczycielka, kierowniczka, a później dyrektor miejscowej podstawówki.