Wydanie nr 41 z dnia 15.10.2021 r.

Mieszkańcy Zebrzydowic zaskoczeni

Uwaga! Wysokie napięcie

Wieść o nowej linii elektroenergetycznej najwyższych napięć zelektryzowała mieszkańców Zebrzydowic. Przedsięwzięcie jest niezbędne dla stworzenia tak zwanego południowego pierścienia elektroenergetycznego województwa śląskiego i zapewnienia bezpiecznych dostaw energii elektrycznej. Sęk w tym, że inwestycja będzie przebiegać także na prywatnych działkach mieszkańców gminy. Innymi słowy, spółka postawi słupy z najwyższym napięciem tuż obok zamieszkanych już domów!


Wiślanka dzieli Strumień. Na dobre

To jakiś horror!

Drogowy horror – tak o poczynaniach Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad mówią mieszkańcy gminy Strumień. Bez żadnych zapowiedzi zamknięto przejazd na DK81, czyli „wiślance”, w tym na skrzyżowaniu z ulicą Wspólną w Zbytkowie. A to nie koniec szykowanych zmian. Radni i mieszkańcy biją na alarm, bo ich zdaniem zmiany mogą się przyczynić do zwiększenia liczby wypadków na tej drodze.

 

 


Centrum Istebnej zmienia się

Stary park w nowej odsłonie

Rewitalizacja Parku im. Pawła Stalmacha w Istebnej dobiega końca. Teren przeszedł metamorfozę i stał się ozdobą centrum miejscowości. W ramach inwestycji m.in. rozebrano kamienne murki, które stanowiły część ogrodzenia. Wymienione zostały także nawierzchnia chodników i podziemna linia energetyczna, a przestrzeń wokół drzew zyskała nową, przepuszczającą wodę, warstwę mineralną.

 


Wieści z rynku pracy

Największy głód w przemyśle

Pomimo trwającej pandemii, sytuacja na rynku pracy w powiecie cieszyńskim – przynajmniej w świetle danych, jakimi dysponuje Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie – wydaje się stabilna. Bezrobocie systematycznie maleje, a ofert zatrudnienia nie brakuje.