Wydanie nr 42 z dnia 19.10.2018 r.

Na dworcu w Wiśle

BROWAR MUSI ZACZEKAĆ

Władze Wisły mają nadzieję, że zimą, po gruntownym remoncie, zostanie oddany do użytku miejscowy dworzec kolejowy. Ale na atrakcję w postaci lokalnego browaru będzie trzeba tam poczekać dłużej.

 


Remont z poślizgiem, lada dzień zacznie się kolejny

TIRY (JESZCZE) ZASTOPOWANE

Wiele wskazuje, że wreszcie nastąpi finał remontu ulicy Katowickiej w Cieszynie. Roboty trwają od wczesnej wiosny i mają prawie miesięczne opóźnienie. Ten niespełna dwukilometrowy odcinek ma być gotowy pod koniec października. Tymczasem po włączeniu go do ruchu zmotoryzowani dalej będą musieli korzystać z objazdów. Dlaczego?

 

 

 

 


Powrót pociągów

„KUBALONKĄ” DO STRUMIENIA

Na dworcu kolejowym w Strumieniu, po latach nieobecności, znowu zatrzymywać się będą pociągi pasażerskie. Na razie tylko w weekendy i święta, ale kolejarze nie wykluczają, że z czasem pociągi wrócą do Strumienia również w dni robocze.

 


PIELĘGNIARKI GOTOWE NA WSZYSTKO

Pielęgniarki i położne Szpitala Śląskiego w Cieszynie buntują się. Od kilku tygodni sytuacja w lecznicy jest mocno napięta. Powodem narastającego konfliktu jest ostatnia decyzja dyrektora Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej, który obniżył tej grupie zawodowej premię uznaniową.

 


Istebna Stecówka: odbudowany po pożarze

KOŚCIÓŁEK (ZNÓW) CIESZY OCZY

Grudzień 2013 roku na zawsze pozostanie w pamięci mieszkańców Trójwsi. To właśnie wtedy – pięć lat temu – wybuchł pożar w zabytkowym kościółku pw. Matki Bożej Fatimskiej na Stecówce w Istebnej. Mimo że z ogniem walczyły aż 23 strażackie zastępy, drewniana konstrukcja spłonęła doszczętnie… Trudno uwierzyć, że po pięciu latach od tego tragicznego zdarzenia, na pogorzelisku stanęła nowa świątynia.