Wydanie nr 42 z dnia 22.10.2021 r.

Wznowienie kolejowej linii 190 coraz bardziej realne

Samorząd wojewódzki sypnie groszem

Bardzo ważna decyzja, związana z przyszłością linii kolejowej nr 190, zapadła podczas sesji Sejmiku Województwa Śląskiego, 18 października. Z budżetu samorządu zostanie wyasygnowana pokaźna kwota, która powinna w istotny sposób przyczynić się do sfinalizowania modernizacji całego szlaku kolejowego Cieszyn – Bielsko-Biała.

 


Nowy punkt w Cieszynie

Bliżej po paszport

Jak podają służby prasowe Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, od 2 listopada zaczną działać dwa nowe punkty paszportowe. Jeden w Cieszynie, a drugi w Zawierciu. Punkt paszportowy dla mieszkańców powiatu cieszyńskiego został zlokalizowany w budynku przy ulicy Granicznej 79 w Cieszynie – tam, gdzie kilka miesięcy temu zaczął funkcjonować Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego.

 


Ponad 1700 podpisów w sprawie kobiet

Mamy apelują do posłów

Dwie petycje dotyczące opieki okołoporodowej trafiły do Ministerstwa Zdrowia. To inicjatywa nieformalnego ruchu społecznego „Tulimy mamy”, który narodził się na Śląsku Cieszyńskim. Podpisy pod dokumentami zbierano m.in. podczas debaty poświęconej problemom opieki okołoporodowej zorganizowanej w Cieszynie.

 

 


Kłopotliwy Młyńszczok w Zebrzydowicach

Komu kąpielisko?

Można wydzierżawić kąpielisko na stawie Młyńszczok w Zebrzydowicach. Do tej pory miejsce prowadzone było przez Gminny Ośrodek Kultury. Od dwóch sezonów jednak kąpielisko było częściowo zamknięte.

 

 

 


Benefis, tort, moc życzeń, śpiewu i tańca

Czym byłby Koniaków bez OPP?

Fot. Michał Kuźma

Co to było za święto! Muzyce, śpiewom, tańcom, życzeniom i gratulacjom nie było końca. Nie ma się jednak co dziwić, gdyż okazja była zacna – Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Koniakowie, dzięki któremu pod Ochodzitą i nie tylko wiele się dzieje, świętowało swoje 45-lecie. Jubileuszowe wydarzenia na długo pozostaną w wielu sercach…

 

 

 


Trzyniec ma wicelidera

Deklasacja pod Jaworowym

Kibice Oceláři Trzyniec przeżyli w miniony weekend prawdziwą huśtawkę nastrojów. W piątek czerwono-biali przegrali z Dynamem Pardubice 2:3 po rzutach karnych, a w niedzielę zdemolowali BK Mladá Boleslav 5:0.

 

 

 

 


Rajdowiec z Ustronia zatrzymał pijanego kierowcę

Od słów do czynów

Fot. W. Anusiewicz

O tym, że zawsze trzeba być czujnym na drodze, niezmiennie przypominają policjanci oraz każdy, komu bezpieczeństwo w ruchu drogowym leży na sercu. Mundurowych często wspierają osoby będące autorytetami wśród kierowców, na przykład rajdowcy. Jarosław i Marcin Szejowie z Ustronia, zwani najszybszymi braćmi w Polsce, aktywnie działają na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ostatnio jeden z nich pokazał, jak przejść od słów do czynów. Podczas pokonywania dróg Goleszowa jako „zwykły” uczestnik ruchu drogowego, Jarosław Szeja zauważył przed sobą kierującego, którego styl jazdy mógł świadczyć o stanie nietrzeźwości…