Wydanie nr 44 z dnia 3.11.2017

Dajcie druhom na wóz, będzie… piknik przedwyborczy

PREZES PROSI O KASĘ

Cieszyńskie sesje – podobnie zresztą jak posiedzenia radnych w innych miejscowościach powiatu – mają to do siebie, że występują podczas nich różni goście. Najczęściej przychodzą po to, by komuś dziękować, albo o coś prosić. I tak było tym razem. W jednym z pierwszych punktów obrad Rady Miejskiej Cieszyna wystąpił prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Pastwiskach, Czesław Dropczyński, który zaapelował do radnych o pomoc. O co prosił?


Posłowie na Kubalonce (cd.)

WNIOSEK O 10 MILIONÓW

Jest konkretny efekt poselskiej wizyty w Beskidach – sejmowa Komisja Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki zwróciła się do rządu o wyłożenie 10 milionów zł na modernizację biegowych tras narciarskich na Kubalonce. W jej ramach między innymi ma być wykonane oświetlenie i zamontowany system sztucznego naśnieżania, a same trasy mają być wyasfaltowane pod nartorolki. Czy inwestycja wreszcie ruszy z kopyta?


TO JUŻ EPIDEMIA?

W powiecie cieszyńskim odnotowano pierwsze przypadki zakażenia wirusowym zapaleniem wątroby typu A. Kiedy na początku października jako pierwsi informowaliśmy o zataczającym coraz szersze kręgi wirusie, tylko kwestią czasu było jego dotarcie na Śląsk Cieszyński. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Cieszynie poinformowała właśnie o 4 mieszkańcach powiatu, którzy zarazili się żółtaczką pokarmową na naszym terenie…


Czekanie na pieniądze i decyzję ministra

REMONT ZA CIĘŻKIE MILIONY

Główna droga biegnąca przez Wisłę wymaga porządnego remontu. Jest już jego projekt oraz wydane przez wojewodę pozwolenie na jego realizację. Mimo to termin startu tej kosztującej blisko 50 milionów zł inwestycji jest nadal niewiadomą. Dlaczego?