Wydanie nr 44 z dnia 5.11.2021 r.

W zaszczytnym gronie redaktor „Głosu”

Zasłużyli na laury!

gminach powiatu cieszyńskiego, a także w samym powiecie cieszyńskim, wyłoniono osoby, które zostaną wyróżnione Laurem Srebrnej Cieszynianki za 2021 rok. Kandydatów mogły zgłaszać działające na terenie danej gminy stowarzyszenia, organizacje, instytucje, rady sołeckie, a także bezpośrednio zarząd powiatu, burmistrz czy wójt. Kto zatem wejdzie niebawem do grona laureatów tej prestiżowej zarazem nagrody?


Będą nowe inwestycje!

Miliony dla Śląska Cieszyńskiego

W Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach odbyła się konferencja poświęcona Programowi Inwestycji Strategicznych – Rządowemu Funduszowi Polski Ład, w ramach którego województwo śląskie otrzyma 2 138 844 108,06 zł bezzwrotnego dofinansowania. Około połowa tej kwoty zostanie przeznaczona na poprawę infrastruktury drogowej na Śląsku. A jakie inwestycje dotyczą naszego regionu?

 

 


Nowe dowody osobiste

Z odciskami palców i flagą unijną

Od 8 listopada będzie można składać wnioski o wydanie dowodu osobistego w najnowszej wersji. Jego wzór zacznie obowiązywać dzień wcześniej. W ten sposób Polska dostosowuje dowody osobiste do wymogów Unii Europejskiej. Wprowadzenie nowego dokumentu tożsamości nie oznacza pilnej wymiany posiadanych obecnie dowodów, jeżeli oczywiście mają one jeszcze kilkuletni termin ważności.


Gdy zachoruje dziecko…

Czwarta fala pandemii koronawirusa przybiera na sile. Każdego dnia rośnie liczba nowych osób zakażonych i hospitalizowanych. Również w placówkach oświatowych część uczniów i nauczycieli przebywa na kwarantannie. W natarciu są również inne choroby, które zatrzymują małe dzieci w domach, a co za tym idzie – ich rodziców. W związku z tym przypominamy rodzicom podstawowe przepisy dotyczące choroby, kwarantanny lub izolacji dziecka, także te dotyczące zasiłku za opiekę nad pociechą.