Wydanie nr 44 z dnia 6.11.2020 r.

Domy pomocy proszą o pomoc

Koronawirus w „Pogodnej Jesieni”

Koronawirus wdziera się do domów pomocy społecznej w regionie. Od początku epidemii w kilku placówkach odnotowano już przypadki zakażeń, zarówno wśród personelu, jak i podopiecznych. Niedawno informowaliśmy m.in. o problemach Ewangelickiego Domu Opieki „Emaus” w Dzięgielowie, dziś przyglądamy się sytuacji Powiatowego Domu Pomocy Społecznej „Pogodna Jesień” w Cieszynie.


Na rynku pracy bez większych zmian

Najgorsze przed nami?

Pandemia koronawirusa rozgościła się w naszym regionie. Choć wszyscy od marca przeżywamy trudne chwile, przed nami jesienne i zimowe miesiące, podczas których wiele może się wydarzyć. W jakiej kondycji znajduje się rynek pracy w regionie? Czy widać ruchy, które mogłyby budzić niepokój?


Nowe zasady kwarantanny

Zmieniły się zasady kwarantanny domowej oraz izolacji. Teraz niektórzy automatycznie dostaną nakaz siedzenia w domu. Dotyczy to szczególnie osób, które otrzymały skierowanie na badanie diagnostyczne pod kątem zakażenia koronawirusem.


Z uśmiechem przez życie

Chociaż jej życie niemal od zawsze wiązało się z ciężką pracą, podchodziła do niego z uśmiechem na ustach. Poczucie humoru i pogoda ducha towarzyszą jej zresztą do dziś, a na pytania o samopoczucie zawsze odpowiada „dobrze” i nigdy nie narzeka. Helena Chraścina z Brennej niedawno skończyła 100 lat, świętując wyjątkowe urodziny w gronie najbliższych.