Wydanie nr 45 z dnia 10.11.2017

ZMARŁ ALFRED BRUDNY

Rankiem 8 listopada zmarł Alfred Brudny, znany w regionie działacz społeczny. Jego pogrzeb odbędzie się 11 listopada o 13.00 z kościoła ewangelicko-augsburskiego Św. Trójcy w Skoczowie. 12 listopada obchodziłby 63. urodziny…

 

 

 

 


Do remontu wiślańskiego dworca

CHĘTNYCH TRZECH

Trzy oferty wpłynęły do wiślańskiego ratusza w związku z przetargiem na remont miejscowego dworca kolejowego. Przy obecnych kłopotach ze znalezieniem wykonawców budowlanych inwestycji to dla Wisły dobra wiadomość. Jest też i gorsza. Okazuje się bowiem, że najtańsza oferta i tak jest wyższa od budżetu, zaplanowanego przez władze Wisły na tę inwestycję…

 


Znowu uszczuplą aleję dębową?

DRZEWA W OPAŁACH

Wygląda na to, że słynna już aleja dębowa w Chybiu może być uboższa o kolejne trzy sędziwe drzewa. Radni tej gminy znieśli bowiem roztaczający się dotąd nad nimi ochronny parasol prawa, co jest pierwszym krokiem do ich wycinki. Wszystko z powodu tego, że nie da się poprawić stanu tych drzew przez prace pielęgnacyjne.

 

 


Parkingowe konsultacje w Strumieniu

PŁATNY POSTÓJ NA RYNKU?

W Strumieniu odbyły się konsultacje z mieszkańcami poświęcone kwestii parkowania samochodów na miejscowym Rynku. Niewykluczone, że pojawi się tam strefa płatnego postoju. Według mieszkańców wyznaczone tam obecnie miejsca postojowe są niejednokrotnie źle wykorzystywane przez kierowców… Skarżą się również na zbyt dużą prędkość niektórych samochodów jadących przez Rynek.

 


Sukcesy zaprowadziły ją do kadry

ZUZIA KOCHA KARATE!

Zaczęła trenować, gdy miała sześć lat. Pasję do karate zaszczepił w niej tata oraz starsza siostra, która jako pierwsza założyła kimono. Sportowa pasja szybko ją wciągnęła, a pierwsze sukcesy stały się motorem napędowym do dalszego szkolenia. Dziś Zuzanna Pasterny z Cieszyna jest już nastolatką i jej dobra passa zaczęła się na dobre.