Wydanie nr 45 z dnia 9.11.2018

Wstęp tylko dla podróżnych

BEZDOMNI NIEMILE WIDZIANI

Im bliżej zimy, tym częściej będzie pojawiać się pytanie o los bezdomnych w Cieszynie. O ich problemach piszemy regularnie na łamach „Głosu”, pokazując zarazem miejsca, gdzie można ich najczęściej spotkać. Nie można wykluczyć, że podczas tegorocznej zimy dojdzie zupełnie „nowa baza”…


Teraz czas na ruch marszałka

GMINY (ZA)BLOKUJĄ TIRY

Mieszkańcy cieszyńskich dzielnic Kalembice i Pastwiska przetrwali remont ulicy Katowickiej (fragment DW 938 Pawłowice – Cieszyn). Teraz chcą dokończyć dzieła rozpoczętego podczas remontu: zablokować wjazd tirom…


Niechciany spadek Brennej (cd.)

JEŚĆ NIE WOŁA, ALE KOSZTUJE

Gmina Brenna nadal jest właścicielem liczącej około 4,5 hektara usługowo-przemysłowej działki w Bieruniu, która dla samorządu jest jedynie uciążliwym balastem. Władze Brennej mają jednak nadzieję, że w końcu uda się znaleźć inwestora, który kupi tę kłopotliwą nieruchomość.


Unikaty z Trójwsi naszym dziedzictwem

KORONKI I GAJDY DOCENIONE

Na krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego wpisane zostały dwa beskidzkie skarby – tradycje wytwarzania koronki koniakowskiej oraz gajdy, umiejętność ich produkcji oraz praktyka gry. Tym samym w Warszawie doceniono to, co dla Trójwsi i jej mieszkańców jest tak cenne i bliskie sercu.

 

 

 

 

 


KAŻDY MOŻE ZOSTAĆ MORSEM!

W pierwszą niedzielę listopada na brzegu Wisły w Ustroniu zaroiło się od… morsów. Widok ludzi o tej porze roku ubranych w stroje kąpielowe budził lekki szok wśród przechodniów.