Wydanie nr 46 z dnia 17.11.2017

BOLĄCZKI SKOCZOWSKIEJ PROMOCJI

Działalność Biura Promocji, Informacji i Turystyki Urzędu Miejskiego w Skoczowie znalazła się ostatnio pod lupą radnych. Na spotkaniach poszczególnych komisji, a następnie finalnie podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej, przyjrzano się jego ponadrocznej pracy. Analiza dotyczyła konkretnie okresu od czerwca 2016 roku do września 2017. Co ciekawego wykazała?

 


ZMIANY W NUMERACH ALARMOWYCH

Areszt albo grzywna za fałszywe alarmy, głupie dowcipy, głuche telefony. Blokowanie ratunkowych numerów alarmowych może teraz zaprowadzić za kratki. Ostrzejsze kary to nie jedyne zmiany. Dzwoniąc pod numer 997, trzeba się teraz liczyć z tym, że słuchawki nie podniesie policjant. Co jeszcze się zmieni?


Póki co się sypie, ale ma być wizytówką Goleszowa

JEDYNY TAKI RATUSZ

Gmina Goleszów, jako jedyna wieś w regionie cieszyńskim, może pochwalić się przedwojennym ratuszem. Za dwa lata budynkowi stuknie 90 lat. Obecny wygląd ratusza chluby jego gospodarzowi, czyli wójtowi, raczej nie przynosi… Ten zdaje sobie z tego sprawę i zapowiada gruntowny remont siedziby goleszowskiej władzy. Kiedy konkretnie?

 

 


Zebrzydowice: radny ma pomysł

JAK UTEMPEROWAĆ KIEROWCÓW?

O zamontowanie wyświetlaczy prędkości pojazdów w rejonie szkół podstawowych w Kończycach Małych i Zebrzydowicach apeluje radny Mirosław Staniek. Jego zdaniem wpłynie to na poprawę bezpieczeństwa uczniów. Inne zdanie ma z kolei Zarząd Dróg Wojewódzkich…

 

 


MEDAL DLA JANA SZTURCA

W przededniu rozpoczęcia Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle odznaczony został Jan Szturc, trener skoczków. Otrzymał on medal z rąk ks. Jana Byrta, proboszcza parafii ewangelicko-augsburskiej w Szczyrku Salmopolu, przyznawany przez miejscowych luteranów z okazji 500-lecia Reformacji.