Wydanie nr 46 z dnia 19.11.2021 r.

Włodarze mogą liczyć na podwyżki

Radni będą łaskawi?

Podwyżki pensji dla wójtów, burmistrzów i starosty są już na wyciągnięcie ręki. Tej podnoszonej przez radnych podczas głosowania. Jak wiadomo bowiem – to od ich decyzji zależy, ile złotówek więcej zacznie wpływać na konto włodarzy gmin. Pytanie tylko, czy radni pójdą na maksa, jak to bywało dotąd…


O, filozof się znalazł!

Czy dzisiejszy świat potrzebuje filozofów? W końcu trudno znaleźć ogłoszenia o pracę w tym zawodzie. Filozofowanie kojarzy się bowiem z mędrkowaniem bez sensu. Myśleniem o niebieskich migdałach. Pyszałkowatością. „Nie filozofuj” – ta uwaga nader często pada z ust rodziców do dzieci. O przyszłości filozofii, poradniach doradztwa egzystencjalnego i o cenzurce współczesności red. Katarzyna Lindert-Kuligowska rozmawia z dr. Arturem Lewandowskim, twórcą Akademii Filozoficznej działającej w Książnicy Cieszyńskiej w Cieszynie.

 


Po rewitalizacji ulicy Głębokiej…

Studnia Trzech Braci zniknie

Studnia Trzech Braci, czyli miejsce, gdzie według legendy spotkali się trzej bracia – Leszko, Cieszko i Bolko, ma zniknąć z krajobrazu Cieszyna. Tylko na jakiś czas, oczywiście. Symbol miasta i popularny wśród turystów zabytek czeka bowiem gruntowny remont. O jego potrzebie przypominaliśmy na naszych łamach kilka miesięcy temu.