Wydanie nr 46 z dnia 20.11.2020 r.

Kwarantanna a praca

Czy można pracować zdalnie na kwarantannie? Czy potrzebujemy jakiegoś zaświadczenia? Czy pracując otrzymamy wynagrodzenie czy może zasiłek chorobowy? Te pytania bardzo często kłębią się w głowach tych mieszkańców regionu, którzy z powodu kontaktu z osobą zakażoną koronawirusem są zmuszeni zostać w czterech ścianach swojego domu.


Pacjenci zyskali nowoczesną pracownię

Na brachyterapię do Bielska-Białej

Powstała nowa pracownia brachyterapii w Beskidzkim Centrum Onkologii – Szpitalu Miejskim w Bielsku-Białej, gdzie leczeni są także pacjenci ze Śląska Cieszyńskiego.

 

 

 

 


Nie przestanę wychodzić na ulice!

Kierunek: Białoruś, proszę spojrzeć

Gabriela Lazarek, cieszyńska aktywistka, została w ubiegłym tygodniu zatrzymana przez policję w Warszawie podczas protestu w sprawie odwołania ministra edukacji narodowej, Przemysława Czarnka. Noc spędziła w areszcie. Usłyszała już zarzuty znieważenia i napaści na policjanta. Protesty solidarnościowe w jej obronie odbyły się zarówno w stolicy, jak i w Cieszynie. Kulisy zajścia, a także okoliczności zatrzymania Gabriela Lazarek odsłania Czytelnikom „Głosu Ziemi Cieszyńskiej”.

 

 


O Studni Trzech Braci krótka opowieść

Wąska, brukowana uliczka prowadzi do miejsca, które odwiedzają bez mała wszyscy turyści, wędrujący po śródmieściu nadolziańskiego grodu. Studnia Trzech Braci stanowi obowiązkowy punkt dla wszystkich wycieczek z przewodnikiem. A legenda o powstaniu miasta w 810 roku dopełnia atrakcyjnej całości o jednym z symboli Cieszyna.