Wydanie nr 47 z dnia 24.11.2017

IPN oskarżył byłego oficera WOP

TEMIDA MÓWI: WINNY

Sąd Rejonowy w Cieszynie skazał Andrzeja W., byłego oficera Zwiadu Wojsk Ochrony Pogranicza za to, że fałszował dokumenty dotyczące rzekomej działalności tajnych współpracowników tej formacji, choć taka nie miała miejsca. Obrońca skazanego zapowiada apelację od tego wyroku.


DROGI JAK NOWE!

Oprócz trzech dużych inwestycji drogowych Starostwo Powiatowe zaplanowało w tym roku liczne remonty prawie we wszystkich gminach powiatu. Ostatnio zakończyły się odbiory wyremontowanych odcinków o łącznej długości 9,2 km. Gdzie kierowcy mogą się cieszyć drogami gładkimi jak stół?

 

 

 


 

Był ostatnim uczniem Franciszka Horaka

ZMARŁ MISTRZ FILIGRANU

Był ostatnim uczniem Franciszka Horaka, najsłynniejszego złotnika na Śląsku Cieszyńskim. I jednym z dwóch współczesnych mistrzów filigranu, obok cieszynianina Wiktora Pieczonki, potrafiących odręcznie wykonać srebrną biżuterię do stroju cieszyńskiego. Wyrobem precjozów parał się ponad 40 lat. Piszemy o tym w czasie przeszłym, bowiem 17 listopada Kazimierz Wawrzyk zmarł…

 

 

 


Siostrom trzeba pomóc! (cd.)

BURMISTRZ PISZE DO MINISTRA

W jednym z poprzednich numerów „Głosu” zamieściliśmy artykuł „Siostrom trzeba pomóc!” dotyczący problemów finansowych, z jakimi boryka się Zakład Opiekuńczo-Leczniczy prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza w Cieszynie. Artykuł wywołał spore poruszenie wśród Czytelników…


 

WINDA PUŁAPKA

Chwile grozy przeżyli goście, którzy odwiedzili ostatnio swoich bliskich w Szpitalu Śląskim w Cieszynie. W ubiegłą niedzielę po południu spotkała ich dość nieprzyjemna sytuacja – utknęli w windzie. Kiedy wezwano pomoc, przyszedł konserwator, który nie potrafił użyć klucza do otwarcia ręcznego windy… Jak skończyła się ta historia?