Wydanie nr 47 z dnia 23.11.2018

Cieszyn: wolontariusze poszukiwani!

ORKIESTRA STROI INSTRUMENTY

13 stycznia 2019 roku odbędzie się 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Chociaż to dość odległy termin, już teraz trwają przygotowania do tego, aby impreza była pełna atrakcji, a zbiórka udana. W całym kraju, również w powiecie cieszyńskim, zawiązane zostały sztaby, których szefowie przystąpili do działania.


Za pracę dla sołectw i gminy

ZASŁUŻENI W STRUMIENIU

Samorząd Strumienia uhonorował osoby, które ofiarnie i bezinteresownie działają na rzecz lokalnych społeczności w poszczególnych sołectwach. A także nagrodził osobę zasłużoną dla całej gminy.

 

 

 

 


Mnich: pogoda sprzyja robocie, więc…

CENTRUM ROŚNIE W OCZACH

W Mnichu trwa budowa centrum sportowo-rekreacyjnego. Z uwagi na sprzyjające warunki pogodowe wykonawca tej inwestycji zrobił jak dotąd dużo więcej, niż pierwotnie zakładano.

 

 

 

 


WIELKA HISTORIA MAŁEJ KOBIETY…

Śmierć jest nieunikniona i nie można z nią wygrać, ale kiedy odchodzą niektórzy ludzie, żal w sercach tych, którzy zostają, jest jakby bardziej szczególny. Tak jak w przypadku Anny Zogaty, która 5 listopada zniknęła z pejzażu Trójwsi. Miała 97 lat. Należała do historii Jaworzynki i była jej częścią. Takich ludzi, jak ona, jest coraz mniej…