Wydanie nr 47 z dnia 26.11.2021 r.

Bezrobotnych coraz mniej

Gdzie brakuje rąk do pracy?

Wciąż optymistyczne wieści docierają z rynku pracy w powiecie cieszyńskim. Z miesiąca na miesiąc maleje stopa bezrobocia. Na koniec października wyniosła 5,1 proc. Według oficjalnych danych bez zatrudnienia pozostaje 3565 mieszkańców powiatu cieszyńskiego.

 

 

 


Rzeźbiarz wyróżniony za aktywność

W Istebnej zbuduje Betlejem

W Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach ogłoszono wyniki piątej edycji konkursu „Aktywny senior”. Choć wśród zdobywców głównych laurów tym razem zabrakło mieszkańców powiatu cieszyńskiego, nie oznacza to, że nasz region nie był reprezentowany w ogóle. Wyróżnienie trafiło do Trójwsi Beskidzkiej, a konkretnie do artysty rzeźbiarza z Jaworzynki, Pawła Jałowiczora.

 

 


Pamiątka po cieszyńskich Piastach

Matka Boska ze Starego Targu

Idąc przez Stary Targ w Cieszynie raczej trudno przeoczyć znajdującą się pośrodku placu kolumnę na piedestale, z figurą stojącej na kuli ziemskiej Matki Boskiej z Dzieciątkiem. Zwraca ona uwagę dość jaskrawymi barwami i swoją wielkością. Z tym pomnikiem, być może nie wszyscy o tym wiedzą, wiąże się ciekawa – acz raczej zapomniana legenda.

 

 

 

 

 

 

 

 


Nadają na tych samych – zimnych – falach

Z nimi rzeka wrze

Nic tak bardzo ich nie cieszy, jak obniżający się słupek rtęci. Z utęsknieniem oczekują pierwszych przymrozków, bo właśnie wtedy najlepiej się bawią. Choć na ich widok niektórym cierpnie skóra, amatorów morsowania jest coraz więcej!