Wydanie nr 48 z dnia 3.12.2021 r.

Nici z przetargu

Marzenia mieszkańców Cieszyna o remoncie stadionu miejskiego przy alei Jana Łyska oddalają się coraz bardziej. Choć miasto rozstrzygnęło przetarg na modernizację obiektu, nie doszło do podpisana umowy z wykonawcą…


Do Wisły bez utrudnień

Dobra wiadomość dla wszystkich kibiców wybierających się w najbliższy weekend na zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich do perły Beskidów. Dziś zniknęło ostatnie wahadło na remontowanej od prawie trzech lat drodze DW 941. Przejezdność dwoma pasami jest możliwa na całej długości trasy prowadzącej z Ustronia do Wisły.


O co chodzi Granicy dla Granicy?

Wpuśćcie pomoc do strefy!

Od kilku tygodni w Cieszynie prężnie działa oddolna grupa „Granica dla Granicy”. Poprzez organizowane happeningi, spotkania, osoby związane z inicjatywą, w tym m.in. Karolina Ciengiel, Natalia Kałuża, Magdalena Szczeponek-Kłoda, próbują zwrócić uwagę na problem migracji, uchodźców, a także kryzysu humanitarnego na granicy polsko-białoruskiej. Jednym z kroków jest apel do władz samorządowych o wpisanie Cieszyna na „Mapę Gościnności”.

 

 


Skarga była niezasadna

Rada Miejska w Cieszynie uznała skargę na burmistrz miasta Gabrielę Staszkiewicz za niezasadną. Tylko jeden radny – Rafał Foltyn, przyznał rację mieszkańcowi, któremu nie podobała się realizacja spotkań online burmistrzów z mieszkańcami. O co chodzi?