Wydanie nr 48 z dnia 4.12.2020 r.

Sprzedaż do końca roku

Browar uratowany?

Cieszyński Browar Zamkowy wkrótce może mieć nowego właściciela. Grupa Żywiec podpisała list intencyjny dotyczący zamiaru sprzedaży browaru na rzecz Felix Investments Sp. z o.o. Do transakcji ma dojść jeszcze w tym roku.


Pociągiem do Wisły

W grudniu będzie można bez przeszkód podróżować koleją do Wisły. Dzięki modernizacji na trasie Chybie-Skoczów zwiększy się także dostęp do pociągów. Dodatkowo kontynuowane będą prace na trasie kolejowej od Goleszowa do Cieszyna.


Majątkowe portrety władzy (1)

14 odcinków liczył nasz serial pokazujący majątki radnych powiatowych i gminnych. Jako źródło podanych informacji służyły oświadczenia majątkowe rajców za 2019 rok. Cykl ten – cieszący się autentycznym zainteresowaniem naszych Czytelników – na ich życzenie kontynuujemy. Na początek wzięliśmy pod lupę radnych wojewódzkich z naszego regionu, których mamy trójkę, oraz władze powiatowe i osoby ze ścisłego kierownictwa powiatu cieszyńskiego, a także dyrektorów jednostek powiatowych (szkoły, DPS-y, itp.).


Na zewnątrz symbole, w sercu refleksja

Adwent inny niż wszystkie

29 listopada rozpoczął się adwent, dla chrześcijan czas szczególny, poprzedzający święta Bożego Narodzenia. Składają się na niego cztery niedziele, a pierwsza z nich otwiera w kościołach nowy rok liturgiczny. Dla wierzących adwent przypomina oczekiwanie na powtórne przyjście Jezusa. Jak obchodzą go luteranie, których znaczna rzesza mieszka na Śląsku Cieszyńskim?