Wydanie nr 49 z dnia 11.12.2020 r.

Jubileusz dyrygentki

Wyjątkowy jubileusz świętowała 5 grudnia Anna Stanieczek, pochodząca z Goleszowa dyrygentka, skrzypaczka, pedagog. Osiemdziesiąte urodziny utalentowanej mieszkanki regionu są okazją do przypomnienia jej zasług.

 

 

 

 

 

 


Majątkowe portrety władzy (2)

Po zaprezentowaniu w 14 odcinkach majątków radnych powiatowych i gminnych, przyszła pora na radnych wojewódzkich z naszego regionu, które opublikowaliśmy w poprzednim numerze „Głosu”. Znalazła się tam ponadto pierwsza część danych z oświadczeń majątkowych za 2019 rok władz powiatu cieszyńskiego, ludzi ze ścisłego kierownictwa powiatu cieszyńskiego, a także dyrektorów jednostek powiatowych (szkół, DPS-ów, placówek kultury, itp.). W tym wydaniu druga część majątkowych zasobów osób z powiatowego świecznika, w porządku alfabetycznym.


W Strumieniu przyjemniej się uczyć!

Szkoły dostały prezenty

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Drogomyślu i Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zabłociu mają powody do dumy. Złożone przez gminę Strumień wnioski o dofinansowanie pozytywnie przeszły weryfikację. Wkrótce sale lekcyjne w placówkach oświatowych wzbogacą się o nowe sprzęty.

 

 

 


Kuźnia Ustroń na półmetku sezonu 2020/21 w IV lidze

Solidnie i z satysfakcją

Zakończyła się piłkarska jesień, więc tradycyjnie ruszamy z naszym cyklem podsumowań minionej rundy. Na początek IV liga i ocena poczynań Kuźni Ustroń (na zdjęciu), jedynego reprezentanta powiatu cieszyńskiego na tym szczeblu zmagań.