Wydanie nr 49 z dnia 7.12.2018

Biegacze docenili imprezę w Brennej

DWIE „ZŁOTE KOZICE”

„Dolina Leśnicy Bieg o Breńskie Kierpce” został bardzo wysoko oceniony przez miłośników górskiego biegania, którzy uznali go za najlepszą tego typu imprezę w kraju!

 

 

 

 

 

 

 

 


Mieszkańcy Kończyc Wielkich nie dali się skusić

ŻWIROWNIA OPROTESTOWANA

Mieszkańcy Kończyc Wielkich wystąpili przeciwko inwestycji, którą szykowała firma z kapitałem zagranicznym. Nie chcieli setek tirów pod oknami, zniszczonych dróg, hałasu oraz naruszenia stabilności ich domów. Stronę mieszkańców wziął gminny samorząd. Niedawno sprawa znalazła swój finał…


W Wiśle (prawie) wszystko gotowe

DWORZEC PRZED STARTEM

Władze Wisły mają nadzieję, że miejscowy dworzec kolejowy, który w ostatnich miesiącach przeszedł gruntowną modernizację, drzwi przed pasażerami otworzy na święta Bożego Narodzenia. To, czy ta sztuka się uda, zależy jednak od wielu kwestii natury formalno-prawnych.

 

 

 


Gaszą pożary i rozpalają serca

OD STRAŻAKA DLA DZIECIAKA

Ochotnicza Straż Pożarna Cieszyn Pastwiska kolejny rok włącza się w akcję „Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka”. Jej celem jest zorganizowanie niespodzianki dla dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych.

 

 

 

 


HAFT ODKRYTY NA NOWO

Wyjątkową wartość niesie w sobie projekt „Dokumentacja i popularyzacja archaicznego haftu krzyżykowego górali śląskich”. Jego autorkami są Magdalena Łacek i Małgorzata Kiereś z Muzeum Beskidzkiego w Wiśle, która to placówka pilotowała projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pokłosie stanowi wydana drukiem publikacja pt. „Wyszywanie krzyżykiem – szkic o archaicznym hafcie i jego twórczyniach”.