Wydanie nr 5 z dnia 2.02.2018

LODOWISKO NA RYNKU

W Skoczowie na rynku powstaje lodowisko. Ma być atrakcją dla dzieci spędzających ferie w mieście, ale nie tylko. Jak na razie jednak pogoda skutecznie krzyżuje plany związane z uruchomieniem ślizgawki. Aby dziesięciocentymetrowa bazowa warstwa lodu mogła powstać, potrzebne jest 0 stopni Celsjusza oraz bezwietrzna aura.

 


Żeby nie stać w kolejkach

ROZLICZ SIĘ ELEKTRONICZNIE

 

1 stycznia rozpoczęła się akcja podatkowych rozliczeń za 2017 rok. Potrwa do 30 kwietnia. Są zmiany dla osób składających deklaracje bezpośrednio w skarbówce oraz wnioskujących o rozliczenie przez skarbówkę…

 


Cieszyn: typowy mebel w nietypowym miejscu

SZAFA ROBI FURORĘ

Niedawno nad Olzą pojawiła się wyjątkowa szafa. Otwarta jest 24 godziny na dobę, przez cały tydzień. Zaglądać mogą do niej wszyscy, którzy potrzebują ubrań, a także ci, którzy chcą je ofiarować. Inicjatywa Zamku Cieszyn spotkała się z dużym zainteresowaniem.

 

 

 

 

 


W Dębowcu uchwalili regulamin dotacji

DOŁOŻĄ DO PIECA!

Gmina Dębowiec będzie dopłacać do wymiany źródeł ciepła w budynkach mieszkalnych – tę decyzję przypieczętowano podczas ostatniej sesji Rady Gminy. Miejscowi rajcy ustalili regulamin udzielania dotacji z gminnej kasy osobom, które zdecydują się na montaż ekologicznych pieców. W ten sposób chcą zachęcić ich do działać na rzecz ochrony środowiska.